بامیه سیب زمینی را می توان یکی از دلچسب ترین و خوشمزه ترین ها دانست. سیب زمینی بامیه در واقع همان سیب زمینی سرخ کرده است که به آن فرم بامیه که در سفره افطار تهیه می شود را دارد و از آن به عنوان دورچین غذا های مختلف استفاده می شود. به غیر از دورچین می توان آن را تهیه و با انواع سس ها میل کرد. به طور کلی سیب زمینی سرخ کرده و همان طور بامیه سیب زمینی می تواند برای کودکان جذاب باشد و وقتی شکل آن شبیه بامیه باشد آن را برایشان جذاب تر هم می کند. بامیه سیب زمینی همچنین میان وعده و عصرانه بسیاری خوبی هست و از آن می توانید در مراسم های خود استفاده کرده و سفره خود را خاص تر کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه بامیه سیب زمینی را به شما آموزش خواهیم داد هممراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بامیه سیب زمینی

سیب زمینی2 عدد
آرد2/3 پیمانه
تخم مرغ1 عدد
آب2/3 پیمانه
بکینگ پودر1/2 ق چای خوری
کره یا روغن15 گرم
نمک1 ق چای خوری
زردچوبه1/2 ق چای خوری

مرحله اول: آماده و مخلوط کردن مواد

سیب زمینی ها را با پوست شسته و در قابلمه ای آب می ریزیم و سیب زمینی ها را در آن قرار داده و روی شعله گاز می گذاریم. بعد از اینکه آب آن خشک شد و سیب زمینی آب پز شد بزارید سیب زمینی خنک شود سپس پوست آن را کنده و با رنده خرد کنید. زردچوبه را به سیب زمینی اضافه کنید. آب و کره را روی حرارت ملایم می گذاریم تا جوش بیاید. سپس آرد را یک مرتبه به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا ترکیب شود تا زمانی که خمیر منسجم شود و مثل توپ وسط ظرف جمع شود و دیگر نشود با قاشق هم زد. خمیر را داخل ظرفی می ریزیم و نخم مرغ را به آن اضافه کرده و ورز می دهیم تا تخم مرغ به اصطلاح به خورد خمیر رود یعنی به طور کامل با آن ترکیب شود. بdکینگ پودر و نمک را به سیب زمینی اضافه کرده و خوب ورز می دهیم.

مرحله دوم: ریختن مواد در قیف و پخت آن

مواد آماده شده را داخل قیف با ماسوره کنگره دار می ریزیم و از مواد به اندازه 30 یا 40 سانت با قیچی چرب شده می بریم. تابه را روی گاز گذاشته و روغن یا کره را داخل تابه ریخته و می گذاریم کمی روغن داغ شود سپس مواد قیف شده را که بریده بودیم در تابه قرار می دهیم و آن را سرخ می کنیم. توجه داشته باشید هر طرف آن را برگردانده و همه آن سرخ شود. بعد از سرخ شدن تمام بامیه سیب زمینی ها می توانید روغن آن ها را با دستمال کاغذی گرفته و در ادامه کمی پودر آویشن بنا به سلیقه خود روی آن بپاشید.

فوت و فن های طرز تهیه بامیه سیب زمینی

  1. بامیه سیب زمینی را می توانید با انواع سس ها نظیر کچاپ و خردل و…. نوش جان کنید.
  2. وقتی بامیه ها را در تابه می ریزید حواستان باشد تا روغن به خوبی داغ شده باشد و گرنه بامیه ها به کف تابه می چسبد.
3.8/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: