کیک شکلاتی تلخ یکی از طعم های بسیار جدید برای کسانی است که کمی به مزه های تلخ علاقه دارند هر چند تلخی این کیک بسیار زیاد نیست و سایر افراد هم از آن لذت می برند. این کیک را می توان صبحانه کامل به همراه شیر یا چای دانست. همچنین در پذیرایی های عصرانه و تولد های شما می توان استفاده کرد. این کیک به دلیل خانگی بودن بسیار سالم هست و از آن برای تغذیه مدرسه فرزندانتان هم می توانید استفاده کنید. این کیک را می توانید با خامه تلخ و انواع دیگر خامه و ترافل ها تزیین کنید. در این روش پخت طرز تهیه این کیک را با کارات گارناش تلخ به شما می گوییم. اگر می خواهید خیلی کیک شما تلخ نشود می توانید پودر نسکافه را از مواد لازم حذف کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک شکلاتی تلخ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک شکلاتی تلخ

آرد2 پیمانه
شیر1 پیمانه
روغن مایع1/2 پیمانه
تخم مرغ4 عدد
شکر1 پیمانه
وانیلبه مقدار لازم
نمک1 پنس
بکینگ پودر2 ق چای خوری
پودر نسکافه1 ق مربا خوری

مراحل طرز تهیه کیک شکلاتی تلخ

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

تخم مرغ و شیر را از قبل از یخچال خارج کرده تا هم دمای محیط شود. تخم مرغ ها را شکسته و در ظرفی بریزید با دور کمی تند تخم مرغ ها را بزنید تا تا کمی سفید و کرمی شود سپس شکر را اضافه کرده و 5 دقیقه با دور تند هم بزنید تا کرمی رنگ شود. شیر و روغن را نیز اضافه کرده و با دور کند همزن هم بزنید. آرد را پیمانه زده و الک کنید سپس وانیل نمک را اضافه کرده و با قاشق هم بزنید. بکینگ پودر و در صورت سلیقه شما پودر نسکافه را نیز اضافه کنید.

مرحله دوم: طرز تهیه گاناش کیک

یک عدد خامه صبحانه را روی حرارت ملایم بزارید و دائم هم بزنید تا دور آن حباب بزند سپس حدود 100 گرم تا 130 گرم شکلات تلخ کارات رنده شده را اضافه می کنیم و از روی حرارت برمی داریم و هم می زنیم تا یک دست شود و در اخر کمی روغن مایع اضافه می کنیم تا سس ما براق تر شود.

مرحله سوم: پخت کیک شکلاتی تلخ در فر

قالب مورد نظر خود را چرب کرده یا از کاغذ روغنی استفاده کنید تا بعد از پخت کیک به راحتی از قالب جدا شده و به قالب نچسبد. فر را از قبل روشن کرده و بگذارید کمی گرم شود. قالب را در فر قرار داده و دما را روی 180 درجه به مدت 50 دقیقه می گذاریم تا بپزد.

مرحله چهارم: پخت کیک شکلاتی تلخ بدون فر

شعله پخش کن را روی شعله روشن به مدت 15 دقیقه می گذاریم تا گرم شود. قابلمه را چرب کرده و مواد را داخل آن می ریزیم در قابلمه را گذاشته و یک ساعت زمان می دهیم تا بپزد اگر بعد از این تایم نپخته بود به آن زمان بیشتری دهید.

فوت و فن های طرز تهیه کیک شکلاتی تلخ

  1. حتما موادی که داخل یخچال هستند را قبل از شروع پخت از یخچال خارج کرده تا هم دمای محیط شوند در غیر این صورت به خوبی با هم ترکیب نمی شوند.
  2. اگر از نسکافه استفاده می کنید حتما توجه داشته باشید که پودر باشد و بهتر است یک بار آن را الک کنید سپس به آرد اضافه کنید.
  3. برای اینکه متوجه شوید کیک کامل پخته است یا خیر می توانید یک چوب خلال دندان را در وسط کیک فرو کرده و در آورید اگر کیک به چوب خلال دندان چسبید یعنی هنوز کامل نپخته است.
  4. برای تزیین می توانید شکلات تخته ای را آب کرده و روی آن بریزد و با شکلات های رنگی نیز تزیین کنید.
  5. وقتی بیکینگ پودر را اضافه کردید سعی کنید زیاد هم نزنید چون خاصیت پف کنندگی آن را از بین می برد.
  6. بعد از پخت کیک بزارید کمی سرد شود سپس گاناش تهیه شده را به روی آن اضافه کنید و پخش کنید و باقی تزیین خود را ادامه دهید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: