پای ها دارای خانواده بسیار بزرگی هستند که شامل غذاها و شیرینی ها می شود. پای آناناس یکی از خوشمزه ترین این پای ها است روشی که پای آناناس در ایران تهیه می شود متعلق به آسیاست و در اروپا به شیوه دیگری هم این پای را تهیه می کنند. آناناس دارای فواید بسیار زیادی چون ویتامین C، کاهش قند خون، بسیار مناسب برای التیام و بهبود زخم و دوران نقاهت بیمار و … می باشد. امروز در این مقاله طرز تهیه پای آناناس قنادی را به شما آموزش می دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای پای آناناس:

آرد سفید2 پیمانه
تخم مرغ3 عدد
روغن1/2 پیمانه
شکر1 پیمانه
شیر یا آب کمپوت آناناس1/2 پیمانه
بیکینگ پودر2 قاشق چایخوری
وانیل1 /2 قاشق چایخوری
کمپوت آناناسبه میزان لازم

طرز تهیه پای آناناس به روش قنادی:

مرحله اول آماده سازی خمیر کیک:

ابتدا تخم مرغ، وانیل و شکر را داخل کاسه همزن ریخته و به مدت 7 دقیقه مواد را با هم مخلوط کنید تا حجم آن دو برابر شده و حالت کشداری به خود بگیرد.

مرحله دوم افزودن روغن:

حالا شیر و روغن را به مواد افزوده و فقط در حد مخلوط شدن مواد آن ها را با همزن بزنید.(در این مرحله اگر مایل باشید می توانید از چند قطره اسانس آناناس استفاده کنید.)

مرحله سوم افزودن آرد:

آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و به آرامی روی مواد الک کرده و با یک لیسک مخلوط کنید و آرد را به خورد باقی مواد بدهید. به آرامی و از یک سمت این کار را انجام دهید تا پف مواد نخوابد.

مرحله چهارم تهیه پای آناناس:

داخل قالب های مافینی را کپسول کاغذی انداخته و از مواد آماده شده پای تا 2/3 قالب ریخته و یک برش کمپوت آناناس روی خمیر قرار می دهیم. حالا قالب ها را داخل سینی مخصوص پخت شیرینی چیده و در فر گرم شده با حرارت 175 درجه سانتی گراد به مدت 25 تا 30 دقیقه می پزیم.

مرحله پنجم پخت پای آناناس:

بعد از گذشت این زمان با یک خلال چوبی خمیر پای را تست می کنیم اگر خمیر به خلال نچسبید از فر خارج کرده و روی پایه فلزی بچینید تا کاملا خنک شود و در ظرف در بسته تا 4 روز می توانید پای ها آناناس را تازه و خوشمزه نگهداری کنید.

نکات و فوت و فن تهیه پای آناناس:

  1. اگر برش های کمپوت خیلی ضخیم بودند آنها را برش دهید و تبدیل به دو حلقه آناناس کنید اگر آناناس خیلی ضخیم باشد ته قالب می رود.
  2. از آرد سه صفر قنادی استفاده کنید و آرد را حتما سه مرتبه الک کنید.
  3. برای تزئین پای ها از مقداری پودر پسته استفاده کنید.
3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: