همبرگر ساندویچی تهیه شده از گوشت است که بسیار راحت و فوری تهیه می شود. این ساندویچ در نان های گرد تهیه شده و اصالتی آمریکایی دارد و غذای بسیار محبوب و پر مصرف آنها به حساب می آید. این غذای مقوی و پر کالری را کنار پنیر چدار سرو می کنند که چیز برگر نام دارد. چیز برگر گزینه مناسبی برای یک پیک نیک است و می توان آن را با نان های کوچک تهیه کرد و در سینی مزه هم قرار داد. امروز طرز تهیه چیز برگر رستورانی را به شما آموزش می دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

طرز تهیه چیز برگر:

گوشت چرخ کرده مخلوط گوسفند و گوساله500 گرم
پیاز رنده شده آب گرفته1 عدد
پنیر ورقه ای چداربه تعدا همبرگر ها
نمک، فلفل، پودر سیر، پودر پاپریکا، پودر تخم گشنیزبه میزان لازم
نان همبرگر کوچکبه تعدا همبرگر ها
گوجه فرنگی حلقه شدهبه میزان لازم
خیارشور حلقه شدهبه میزان لازم
برگ کاهوبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
سس مورد علاقهبه میزان لازم

طرز تهیه چیز برگر مخصوص و رستورانی:

مرحله اول آماده سازی همبرگر ها:

ابتدا گوشت را داخل کاسه ای ریخته و به آن پیاز رنده شده و نمک ،فلفل، پودر سیر، پودر پاپریکا و پودر تخم گشنیز زده و این مواد را حدودا پنج دقیقه ورز می دهیم تا مواد گوشتی خوب منسجم شود حالا برای 30 دقیقه در یخچال استراحت می دهیم .

مرحله دوم پخت همبرگر:

حالا گوشت را به اندازه ای که می خواهید اندازه همبرگر باشد برداشته میان دو دست کرده و به شکل همبرگر در می آورید حالا تابه گریل یا تابه معمولی را چرب کرده و همبرگر ها را داخل تابه چیده و می پزیم.

مرحله سوم افزودن پنیر:

حالا که دو سمت همبرگر پخته شده حرارت را خاموش کرده و روی همبرگر های پخته شده ی داخل تابه یک ورق پنیر می گذاریم تا با گرمای همبرگر کمی نرم شود.

مرحله چهارم سرو همبرگر:

حالا نان همبرگر را از وسط برش داده و روی آن را با سس مورد علاقه تان که می تواند یکی از این سس ها باشد را می زنید (سس مایونز، سس کچاب، سس خردل، سس تار تار). بعد یک لایه گوجه، یک لایه خیارشور، یک لایه کاهو و در نهایت چیز برگر را داخل نان گذاشته لایه رویی نان را می گذاریم و با خلال چیز برگر را فیکس می کنیم. این چیز برگر خوشمزه و جذاب را در کنار سیب زمینی سرخ شده و انواع سس نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه چیز برگر:

  1. اگر ممنوعیت مصرف گوشت دارید می توانید با مرغ و یا بوقلمون چرخ شده استفاده کنید.
  2. برای قالب زدن همبرگر اگر کاتر در دسترس ندارید از شیار پشت بشقاب می توانید استفاده کنید.
  3. از ادویه های مختلفی که مورد علاقه خودتان در همبر گر استفاده کنید.
  4. در صورت تمایل از پنیر پیتزا هم می توانید استفاده کنید.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: