کیک خرمالو بدون فر یکی از کیک های خوشمزه و جذاب است که شما می توانید در فصل پاییز و زمستان آن را تهیه و میل کنید. از خواص خرمالو می توان به بهبود سیستم گوارش، آب رسانی پوست، تنظیم فشار خون و… اشاره کرد. شما می توانید از این کیک به عنوان صبحانه یا عصرانه همراه با چای یا شیر استفاده کنید و لذت ببرید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک خرمالو بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک خرمالو بدون فر

تخم مرغ3 عدد
آرد2 لیوان
شکر1 لیوان
روغن مایع1/2 لیوان
خرمالوی پوره شده1/2 لیوان
بکینگ پودر1 ق چای خوری
وانیل1/4 ق چای خوری

طرز تهیه کیک خرمالو بدون فر

مرحله اول: هم زدن تخم مرغ

ابتدا تمام مواد را از قبل از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود سپس تخم مرغ را در یک کاسه بشکنید و با همزن چند دقیقه هم بزنید سپس شکر و وانیل را اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا مواد حالت کرم رنگ و پفکی بگیرد.

مرحله دوم: پوره کردن خرمالو

در این مرحله روغن را نیز اضافه کنید و با دور کند کمی هم بزنید تا ترکیب شود. در ادامه خرمالو ها را با آب بشورید و پوست آن را جدا کنید سپس مواد داخل خرمالو را در یک کاسه بریزید و با گوشکوب برقی یا همزن به شکل پوره در بیاورید.

مرحله سوم: اضافه کردن آرد

آرد را چند بار الک کنید و در یک کاسه بریزید و سپس بکینگ پودر را به آرد اضافه کنید و هم بزنید در ادامه آرد را در طی چند مرحله به مواد مایع اضافه کنید و هم بزنید سپس خرمالوی پوره را شده را اضافه کنید و با قاشق هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت کیک بدون فر

شعله پخش کن را روی شعله روشن به مدت 15 دقیقه بزارید تا گرم شود. قابلمه را چرب کرده و مواد را داخل آن بریزید و در قابلمه را گذاشته و یک ساعت زمان بدهید تا بپزد اگر بعد از این تایم نپخته بود به آن زمان بیشتری دهید.

فوت و فن های طرز تهیه کیک خرمالو بدون فر

  1. در تهیه این کیک شما می توانید از مقداری گردو خرد شده و دارچینی نیز در زمان ترکیب کردن مواد استفاده کنید.
  2. به اندازه مقدار خرمالوی گفته شده در دستور از پوره خرمالو استفاده کنید چون استفاده بیشتر باعث خمیر شدن کیک شما می شود.
  3. بعد از اضافه کردن بکینگ پودر و آرد برای هم زدن از قاشق استفاده کنید و زیاد هم نزنید تا خاصیت پف دهندگی بکینگ پودر حفظ شود.
2/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: