متبل یک پیش غذای لبنانی و عربی خوشمزه است که شما می توانید از آن رد مهمانی های خود نیز استفاده کنید. از متبل می توانید به عنوان یک شام سبک در دوران رژیم نیز استفاده کنید. این غذا به راحتی در خانه قابل تهیه است و می توانید زمان هایی که تایم زیادی ندارید نیز آن را تهیه کنید. از این پیش غذا می توانید به عنوان یک میان وعده یا عصرانه مقوی و خوب استفاده کنید و لذت ببرید. امروز در آشمزی طرز تهیه متبل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه متبل

بادمجان10 عدد
گردو15 عدد
سیر1 حبه
لیمو ترشکمی
ارده2 ق غذا خوری
ماست یونانی3 ق غذا خوری
نمک و روغن زیتونبه مقدار لازم

طرز تهیه متبل

مرحله اول: پخت بادمجان ها در فر

بادمجان ها را با آب بشورید و از وسط برش بزنید سپس برش های لوزی مانند روی آن ایجاد کنید و روی سینی فر یک کاغذ پهن کنید و بادمجان ها را روی آن بچینید و روغن زیتون را روی بادمجان ها اسپری کنید و به مدت 30 دقیقه در فر با دمای 180 درجه قرار دهید تا بادمجان ها بپزد.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم

بعد از پخت بادمجان ها را با قاشق از داخل پوست آن جدا کنید و در یک کاسه بریزید. گردو ها را نیز بشکنید و از پوست آن خارج کنید. در ادامه بادمجان ها و گردو را در غذاساز بریزید و نمک را همراه ارده به آن اضافه کنید و بزارید مواد ترکیب شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن سیر و آماده شدن متبل

سیر را پوست کنید و به غذاساز اضافه کنید سپس لیمو و ماست را بیفزاید و آن ها را نیز ترکیب کنید. درادامه مواد را در ظرف سرو بریزید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه متبل

  1. شما می توانید این غذا را با نان پیتا میل کنید و برای این کار باید نان پیتا را در فر قرار دهید تا برشته شود.
  2. اگر غذاساز در دسترس نبود می توانید از مخلوط کن نیز برای ترکیب کردن مواد استفاده کنید.
  3. برای تزیین روی متبل می توانید از مقداری روغن زیتون و گردوی خرد شده یا انار نیز استفاده کنید.
  4. اگر برای پخت بادمجان از تستر یا فر برقی استفاده می کنید دما باید روی 160 درجه باشد و به مدت 25 دقیقه بادمجان ها در آن پخته شود.
Rate this post

دسته بندی شده در: