شیرینی چوروس یک شیرینی متنوع اسپانیایی است که در کشور های مختلف نیز این شیرینی خوشمزه تهیه می شود. شما می توانید از این شیرینی برای پذیرایی های خود در مهمانی ها و مجالس نیز استفاده کنید. همچنین این شیرینی به همراه چای می تواند یک ترکیب لذت بخش برای عصرانه باشد. این شیرینی در واقع همان باميه ایرانی است با این تفاوت که بدون شربت تهیه می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرینی چوروس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی چوروس

آرد1 لیوان
آب1 لیوان
شکر2 ق غذا خوری
وانیلکمی
نمک1 پنس
تخم مرغ2 الی 3 عدد
کره50 گرم
دارچین و شکرکمی

طرز تهیه شیرینی چوروس

مرحله اول: حل شدن کره و شکر در آب

در یک قابلمه آب بریزید و آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید سپس شکر و کره را اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب و حل شوند. در ادامه یک مرتبه آرد را به مواد اضافه کنید و به مدت 7 الی 8 دقیقه هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن تخم مرغ

بعد از مدت گفته شده خمیر را در یک تابه قرار دهید و صبر کنید تا کمی خنک شود اما از داغی نیفتد سپس نمک و وانیل را اضافه کنید سپس تخم مرغ ها را بشکنید و با دست ورز دهید و هم بزنید.

مرحله سوم: ریختن شیرینی در قیف و سرخ کردن آن

بعد از ترکیب کردن مواد نباید خیلی شل یا سفت باشد و باید حالت چسبندگی داشته باشد. مواد را در قیفی که ماسوره بامیه دارد بریزید و در یک تابه روغن بریزید سپس قیف را فشار دهید و به اندازه دلخواه قیچی کنید و بزارید در تابه سرخ شود. بعد از اینکه سرخ شد در یک کاسه پودر دارچین و شکر را با هم ترکیب کنید و شیرینی ها را داغ داغ در آن غوطه ور کنید و در ظرف سرو بچینید.

فوت و فن های طرز تهیه شرینی چوروس

  1. بعد از تهیه این شیرینی باید آن را همان طور که داغ است در دارچین یا شکر غوطه ور کنید و می توایند با سس شکلات سرو کنید.
  2. برای سرخ کردن چوروس ها باید حرارت ملایم باشد و به آرامی شیرینی ها سرخ شود.
  3. برای سرخ کردن شیرینی ها از یک تابه کوچک استفاده کنید تا برای سرخ کردن شیرینی ها به خوبی در روغن غوطه ور شوند.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: