اسموتی هلو یکی از اسموتی های خوشمزه و خوشش طعم هست که در فصل تابستان به دلیل وجود هلو تهیه این اسموتی آسان است البته شما می توانید هلو را فیریز کرده و در فصل های دیگر نیز اسموتی هلو تهیه کنید. هلو از میوه‌های متنوع تابستانی و بومی کشورهای چین و جنوب آسیاست بنابر پایگاه اطلاعاتی تغذیه‌ای کتابخانه ملی کشاورزی آمریکا (USDA)، هلو، منبع وسیعی از مواد مغذی است که برای عملکرد مناسب بدن حیاتی است. هلو، سرشار از پتاسیم، ویتامینA، بتاکاروتن و ویتامین C (اسکوربیک اسید) است. اسموتی نوعی نوشیدنی است که با پوره کردن مواد در مخلوط کن درست می شود اسموتی معمولا دارای پایه مایع است، مانند آب میوه یا شیر، ماست یا بستنی است. ممکن است مواد دیگری مانند میوه ها، سبزیجات، شیر غیر لبنی، یخ خرد شده، پودر آب پنیر یا مکمل های غذایی نیز اضافه شود. امروز در آشمزی طرز تهیه اسموتی هلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه اسموتی هلو

هلو5 عدد
شیر1 لیوان
عسل1 ق غذاخوری
یخبه مقدار دلخواه

طرز تهیه اسموتی هلو

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

هلو را به خوبی شسته و بزارید آب آن خشک شود. هلو ها را از هسته آن خارج کرده و با چاقو خرد کنید. هلو های ریز شده را برای مدتی در فریزر قرار دهید تا کمی خنک شود. شیر را در شیر جوش ریخته و کمی صبر کنید تا شیر جوش بیاید سپس شیر را در یخچال قرار داده تا خنک و سرد شود.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم

هلو ها را از یخچال درآورده و در مخلوط کن بریزید. شیر و عسل را اضافه کرده و در آخر اگر دوست داشتید می توانید یخ نیز بریزید. مخلوط کن را روشن کرده و مواد را مخلوط کنید.

مرحله سوم: تهیه اسموتی هلو با پرتقال

تمام مراحل مانند طرز تهیه اسموتی هلو می باشد با این تفاوت ها که در ادامه گفته می شود. برای تهیه این اسموتی به یک عدد پرتقال نیاز است. زمانی که می خواهید مواد را مخلوط کنید پرتقال را نیز اضافه کرده و مخلوط کنید.

فوت و فن های طرز تهیه اسموتی هلو

  1. در تهیه این اسموتی از موز به جای عسل نیز می توانید استفاده کنید.
  2. به جای شیر در تهیه اسموتی می توان از بستنی نیز استفاده کرد.
  3. به دلخواه می توانید از بستنی وانیلی نیز استفاده کنید.
  4. می توانید از ترکیب میوه های موز، شلیل، زردآلو نیز استفاده کنید.
  5. اسموتی ها را بعد از تهیه بهتر است مصرف کنید زیرا مواد نگهدارنده ندارد و زود خراب می شوند.
  6. می توانید هلو را به صورت یخ زده در این اسموتی استفاده کنید.
  7. بجای عسل می توانید از شکر یا کره بادام زمینی نیز استفاده کنید.
3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: