کیک هلو یکی از کیک های بسیار خوشمزه است که می توانید با هلو شیرین و رسیده تهیه کنید. کیک هلو بسیار ساده است و می توانید با پوره هلو کمی هلو برای تزیین آن را تهیه کنید. در فصل بهار و تابستان که فصل رسیدن هلو می باشد می توانید این کیک جذا را با فر و بدون فر تهیه کنید. شما می توانید این کیک را در قالب های مختلف تهیه و سرو کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک هلو ساده و خوشمزه را به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک هلو مرحله به مرحله :

آرد سفید3 پیمانه
پوره هلو1/4 پیمانه
شکر200 گرم
تخم مرغ4 عدد
کره160 گرم
ماست100 گرم
هلو3 عدد
وانیل1/4 ق چای خوری
بیکینگ پودر2 ق چای خوری
نمک1/2 ق چای خوری

طرز تهیه کیک هلو خوشمزه و ساده با فر و بدون فر:

مرحله اول: هم زدن کره

ابتدا کره را به همراه شکر با درجه تند همزن خوب بزنید تا کره به خوبی با شکر هم بخورد. در حین هم زدن باید با لیسک دور گیری کنید تا تمام کره هم بخورد و پوک و نرم شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و هم بزنیدو با افزودن تخم مرغ آخر کمی وانیل اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید. 2 یا 3 عدد هلو را پوست بگیرید و با کمک گوشتکوب برقی یا غذاساز له و پوره کنید. پوره هلو را به همراه ماست به مواد فوق اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه مواد کیک

بعد از افزودن مواد 1 دقیقه در حد مخلوط شدن هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر و نمک را باهم مخلوط سه بار الک کنید تا سبک شود. سپس مخلوط آرد را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی یکدست شود. چند عدد هلو را بشورید و به صورت هلالی برش بزنید.

مرحله چهارم: پخت کیک هلو خوشمزه

در ادامه مایه کیک را داخل قالب میان تهیه ریخته و هلو ها را روی مایه کیک قرار دهید و و در فر از قبل گرم شده به مدت 45 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پخته شود. برای پخت بدون فر نیز داخل یک تابه دو طرفه یا گرد مواد را ریخته و هلو ها را روی کیک قرار دهید و روی درب قابلمه یا تابه دمکنی قرار دهید و بگذارید تا کیک برای 1 ساعت پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک هلو مرحله به مرحله

  1. حتما قبل از شروع فر را روشن کنید تا گرم شود و برای پخت بدون فر نیز تابه را روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود.
  2. از هلو خیلی نرم استفاده نکنید زیرا خیلی آب می اندازد.
  3. بهتر است از قالب میانی تهی چرب شده استفاده کنید.
2.2/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: