کیک آلبالو یکی از کیک های بسیار خوشمزه تابستانی می باشد که می توانید با آلبالو تهیه کنید. بهتر است کیک های میوه ای را در قالب میان تهی تهیه کنید تا پف بهتری داشته باشد. کیک میوه ای زمان پخت بیشتری لازم دارند تا بهتر پخته شوند. افزودن کمی ماست به کیک باعث پوک شدن بافت کیک می شود. اگر دوست دارید یک کیک فوق العاده خوشمزه و تابستانی تهیه کنید کیک آلبالو را در نظر داشته باشید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک آلبالو را با ماست را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک آلبالو خانگی:

آرد2 پیمانه
تخم مرغ4 عدد
شکر1 پیمانه
ماست1/2 پیمانه
روغن مایع1/2 پیمانه
آلبالو1 لیوان هسته گرفته شده
وانیل1/4 ق چای خوری
بیکینگ پودر2 ق چای خوری

طرز تهیه کیک آلبالو با ماست :

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا همه دمای محیط شود. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود. فر را با دمای 180 درجه روشن کنید و یا برای پخت بدون فر باید قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ را به همراه وانیل با همزن برقی بزنید تا روشن و کرمی رنگ شود. سپس شکر را اضافه کنید و برای چند دقیقه هم بزنید تا خوب کشدار شود. سپس روغن مایع را اضافه کنید و برای 30 ثانیه هم بزنید و ماست را نیز اضافه کنید و هم بزنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

آلبالو ها را هسته گیری کنید. در ادامه مخلوط آرد را طی چند مرحله به مواد فوق اضافه کنید و هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود. نصف از مواد کیک را داخل قالب بریزید و یک ردیف آلبالو بریزید و مابقی مواد کیک را بریزید.

مرحله چهارم: پخت کیک آلبالو

در ادامه باید قالب را در فر از قبل گرم شده به مدت 50 الی 60 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پخته شود. برای کیک آلبالو بدون فر مواد را داخل قابلمه ریخته و روی شعله پخش کن به مدت 1.5 ساعت بگذارید تا کیک پخته شود.

نکات کلیدی در تهیه کیک آلبالو خانگی خوشمزه مرحله به مرحله:

  1. برای فر های برقی دما را روی 160 تنظیم کنید.
  2. قالب گرد باید قطر 25 داشته باشد و قالب مستطیل 25*35 باشد.
  3. هر میوه ای جز آلبالو می توانید استفاده کنید.

دسته بندی شده در: