سالاد پانزانلا یک سالاد ایتالیایی است که به راحتی و با مواد قابل دسترس قابل تهیه است. این سالاد بیشتر در تابستان تهیه می شود اما اگر به فکر سلامتی خود هستید این سالاد را در فصل های سرد سال که بدن بیشتر در برابر ویروس ها قرار می گیرد نیز تهیه کنید چون این سالاد منبع تغذیه ای فوق العاده برای سرماخوردگی است. این سالاد برای افراد دارای رژیم گیاهخواری نیز مناسب است چرا که در آن از هیچ نوع منبع گوشتی و لبنی استفاده نشده است و با خیال آسوده می توانند از این سالاد میل کنند. این سالاد به علت سرشار بودن از ویتامین ها و مواد مغذی برای بدن بسیار سالم و مناسب است. مواد اصلی این سالاد نان تست و گوجه فرنگی و ریحان است. امروز در آشمزی طرز تهیه سالاد پانزانلا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سالاد پانزانلا

نان تست300 گرم
سرکه بالزامیک2 ق غذاخوری
روغن زیتون5 ق غذاخوری
نمک و فلفل و زیتونبه میزان لازم
گوجه فرنگی700 گرم
خیار1 عدد
ریحانبه میزان لازم

مراحل طرز تهیه سالاد پانزانلا

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

نان تست را به صورت مکعب های کوچک تبدیل کنید سپس در فر گذاشته تا کمی برشته شود. گوجه فرنگی ها را شسته و خوب ریز می کنیم. خیار ها را نیز شسته و پوست آن را گرفته و ریز خرد می کنیم. سبزی ریحان را پاک کرده و بشویید و بزارید رطوبت آن از بین برود سپس ریز خرد کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم

در یک کاسه مناسب که قصد دارید سالاد را در آن سرو کنید گوجه فرنگی ها را ریخته سپس خیار ها را اضافه کرده و هم بزنید و در ادامه ریحان و نمک و فلفل را نیز اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مواد ترکیب شوند.

مرحله سوم: قرار دادن مواد در یخچال

کاسه را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار داده تا طعم مواد به خوبی در آید سپس از یخچال خارج کرده و نان تست ها را اضافه کرده و کمی هم بزنید و در آخر برای تزیین می توانید زیتون را کمی ریز کرده و به روی سالاد اضافه کنید.

فوت و فن های طرز تهیه سالاد پانزانلا

  1. نان تست را حتما در زمان نزدیک به سرو سالاد به مواد اضافه کنید تا نان خیلی خیس نشود و خشکی خود را حفظ کند.
  2. برای اینکه نان تست خشک شود آن را به مدت چند دقیقه در فر 190 درجه قرار دهید تا کمی برشته شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: