نان انبه یکی از نان های خوشمزه و لاکچری حساب می شود. در تهیه این نان از مخمر و پوره انبه به همراه دیگر مواد مورد نیاز نان استفاده می شود. این نان گزینه مناسبی برای صبحانه است چون هم مقوی بوده و هم منبع شیرین کننده آن طبیعی است و می توانید آن را جایگزین مربا کنید و قند مورد نیاز برای صبحانه خود را از این منبع بدست آورید. امروز در آشمزی طرز تهیه نان انبه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه نان انبه

آرد350 گرم
شیر یا آب158 گرم
پوره انبه70 گرم
مخمر4 تا 5 گرم
نمک6 گرم
شکر35 گرم
شیر خشک10 گرم
کره35 گرم

طرز تهیه نان انبه

مرحله اول: پوره کردن انبه

انبه را بشورید و با چاقو پوست آن را بگیرید. سپس انبه را کمی خرد کنید و در مخلوط کن بریزید و مخلوط کن را روشن کنید تا انبه پوره شود. بعد از پوره شدن مخلوط کن را خاموش کنید و پوره را در یک کاسه بریزید.

مرحله دوم: تهیه مواد خشک

آرد را در یک کاسه الک کنید سپس شکر و شیر خشک را نیز اضافه کنید و با قاشق کمی مخلوط کنید و هم بزنید. نمک را نیز اضافه کنید. پوره انبه و مخمر را نیز به مواد خشک اضافه کنید و هم بزنید.کمی از شیر را به مواد اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

مرحله سوم: ورز دادن و استراحت اولیه خمیر

مواد را از کاسه خارج کنید و با دست باز کنید و تا کنید تا خمیر خوب ورز داده شود. بعد از مدتی اگر خمیر کمی سفت و خشک بود باقی شیر را اضافه کنید و دوباره ورز دهید. کره را نیز به خمیر اضافه کنید و باز خوب ورز دهید در این مرحله خمیر کمی حالت چسبنده دارد. برای مدتی بزارید خمیر در محیط استراحت کند.

مرحله چهارم: ورز دادن و استراحت میانی خمیر

خمیر را به صورت حرف وی انگلیسی ورز دهید و سپس حدود 50 تا 60 گرم از آرد را جدا کنید این کار را تا زمانی که خمیر تمام شود انجام دهید. خمیر های جدا شده را به مدت 10 دقیقه استراحت دهید و یک کیسه فریزر روی آن بکشید.

مرحله پنجم: قرار دادن خمیر نان در فر

به هر شکل که دوست داشته باشید نان شما باشد باید در این مرحله عمل کنید. مثلا می توانید خمیر را با وردنه پهن کنید و یک طرف آن را سه خط بکشید سپس در قسمت خط نکشیده شده کمی شکلات بریزید و نان را جمع کنید. خمیز ها را در سینی فر قرار دهید و با زرده تخم مرغ و وانیل ترکیب شده نان را رومال کنید. فر را روی دمای 200 درجه قرار دهید و نان ها را بعد از 15 تا 20 دقیقه از فر خارج کنید.

فوت و فن های طرز تهیه نان انبه

  1. می توانید به جای شکلات صبحانه از هر ماده دیگری استفاده کنید یا بدون هیچ موادی نان را میل کنید.
  2. خمیر در هنگام ورز دادن اولیه نباید خیلی شل یا سفت باشد که میزان آن را با اضافه یا کم کردن شیر باید تنظیم کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: