پیده مرغ و قارچ یکی از غذاهای ترکی است که آن را پیتزا ترکی نیز می نامند. موادی که برای این غذا استفاده می شود کمی شبیه پیتزا است به همین دلیل به آن پیتزا ترکی نیز می گویند. امروز در آشمزی طرز تهیه پیده مرغ و قارچ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای رویه پیده مرغ و قارچ

مرغ300 گرم
قارچ15 عدد
پیاز1 عدد
گوجه2 عدد
سس کچاب تند یا سس فلفل2 ق غذا خوری
نمک و فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
روغنبه مقدار لازم

طرز تهیه رویه پیده

مرحله اول: پختن مرغ و سرخ کردن پیاز

مرغ را با کمی آب و نمک روی گاز بزارید تا بپزد. پیاز را پوست کنید و خرد کنید. در یک تابه روغن بریزید و بزارید داغ شود سپس پیاز را به آن اضافه کنید و سرخ کنید بعد از مدتی قارچ را نیز خرد کنید و به پیاز اضافه کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن گوجه

گوجه را بشورید و با رنده ریز کنید سپس به مواد داخل تابه اضافه کنید. مرغ پخته شده را نیز ریش ریش کنید و به تابه بیفزایید. سس را اضافه کنید و هم بزنید و در آخر ادویه های گفته شده و نمک را اضافه کنید. گاز را خاموش کنید و بزارید مواد کمی از حرارت بیفتد.

مواد لازم برای خمیر پیده مرغ و قارچ

آرد2 و نیم لیوان
شیر1 لیوان
خمیر مایه خشک1 و نیم ق مربا خوری
روغن مایع3 ق غذا خوری
شکر1 ق مربا خوری
نمک1 ق چای خوری

طرز تهیه خمیر پیده مرغ و قارچ

مرحله اول: مخلوط کردن و ورز دادن خمیر

ابتدا مواد خشک که شامل آرد و خمیر مایه خشک و نمک و شکر می باشد را در یک کاسه بریزید و و با قاشق هم بزنید تا مخلوط شوند. شیر و روغن مایع را اضافه کنید و هم بزنید. خمیر را از کاسه بردارید و به مدت 15 دقیقه با دست ورز دهید. اگر خمیر در حین ورز دادن چسبناک بود و خیلی به دست شما می چسبید کمی آرد به آن اضافه کنید.

مرحله دوم: استراحت دادن خمیر

خمیر را در کاسه بزارید و با کیسه روی آن را بپوشانید و در یک محیط گرم بزارید تا خمیر عمل آید. بعد از یک ساعت دوبارهخ خمیر را از کاسه خارج کنید و ورز دهید و آن را به 4 چونه یا قسمت تقسیم کنید. با وردنه هر قسمت را به ضخامت 5 میلی متر پهن کنید.

مرحله سوم: گذاشتن مواد در فر

سینی فر را چرب کنید و خمیر های پهن شده را روی آن بچینید و از مواد تهیه شده روی خمیر بریزید و با قاشق مواد را پخش کنید. کناره های خمیر را بلند کنید و داخل فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه به مدت 30 دقیقه قرار دهید.

فوت و فن های طرز تهیه پیده مرغ و قارچ

  1. سس تند نیز قابل حذف است و در صورت سلیقه می توانید استفاده نکنید.
  2. پیده را می تواتنید با سس کچاب یا مایونز به همراه پودر آویشن میل کنید.
  3. به خمیر آرد زیاد نزنید وگرنه خمیر خشک می شود.
Rate this post

دسته بندی شده در: