ویفر موزی یکی از بیسکویت های است که در مغازه ها موجود است و شاید فکر کنید که تهیه این بیسکویت در خانه کاری غیر ممکن است اما شما به راحتی و با طی چند مرحله می توانید یک ویفر خوشمزه داشته باشید. این ویفر را می توانید در طعم های مختلف تهیه و با چای میل کنید. این بیسکویت تغذیه خوب و مناسبی برای کودکان نیز به شمار می آید. امروز در آشمزی طرز تهیه ویفر موزی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ویفر موزی

آرد قنادی1 و نیم لیوان دسته دار فرانسوی
پودر قند3/4 لیوان
روغن مایع1 لیوان
اسانس موز4 یا 5 قطره
نان میکادوبه میزان لازم

طرز تهیه ویفر موزی

مرحله اول: تفت دادن آرد

یک تابه را روی گاز بزارید و حرارت را ملایم کنید سپس آرد را با استفاده از الک در تابه الک کنید. با کفگیر مرتب هم بزنید و لازم نیست که آرد تغییر رنگ دهد فقط کمی از بوی خام آن گرفته شود کافی است. دوباره آرد تفت داده شده را در تابه الک کنید.

مرحله دوم:

پودر قند را به آرد اضافه کنید و کمی با هم تفت دهید. در ادامه روغن را کم کم به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا روغن به خوبی جذب آرد شود. تا جایی روغن را اضافه کنید تا مواد شما روان شود. در این مرحله اسانس را نیز به مواد اضافه کنید.

مرحله سوم: پخش کردن مواد روی نان میکادو

بعد از اضافه کردن اسانس گاز را خاموش کنید و بزارید مواد کمی ولرم شود و از داغی بیفتد. نان های میکادو را در یک سطح صاف قرار دهید و از مواد تهیه شده روی آن به آرامی بریزید و پخش کنید. سپس لایه دوم از نان میکادو را روی مواد قرار دهید و دوباره از مواد روی آن بریزید و این کار را تا جایی که مواد تمام شود ادامه دهید.

مرحله چهارم: آماده شدن ویفر

سپس سطح ویفر ها را خوب فشار دهید و چند جسم سنگین روی آن قرار دهید و بزارید 5 تا 6 ساعت بماند. بعد از مدت زمان گفته شده وسایل سنگین را بردارید و دور ویفر ها را با چاقوی اره ای برش بزنید تا صاف شود سپس به شکل های دلخواه ویفرها را برش بزنید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه ویفر موزی

  1. می توانید به جای اسانس موز از هر اسانس دیگری مانند وانیل یا پودر کاکائو نیز استفاده کنید ولی اسانس را زیاد نزنید چون ویفر شما تلخ می شود.
  2. میزان روغن بستگی به آرد شما دارد و کم کم روغن را اضافه کنید و هر وقت اندازه بود روغن ریختن را متوقف کنید.
  3. حتما باید غلظت مواد شما کمی روان باشد و خیلی سفت نباشد.
  4. اگر وسط کار مواد سرد شد کمی گرم کنید و دوباره ادامه دهید.
4/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: