موچی یکی از خوراکی های محبوب آسیای شرقی به ویژه و ژاپن و کره است که به صورت دسر نیز درست می شود. بافت این دسر کش دار است و یک حالت خاص و جالبی دارد توجه داشته باشید که این دسر برای کودکان بسیار کوچک توصیه نمی شود چون اگر خوب جویده نشود در کودکان باعث خفگی می شود. در ژاپن به طور سنتی در مراسمی به نام موچیتسوکی این دسر برنج خوشمزه درست می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه موچی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه موچی

آرد برنج گلوتینوس2/3 لیوان
پودر ژله3 ق غذا خوری
شکر1 ق غذا خوری
نشاسته ذرت2 ق غذا خوری
آب1 لیوان

طرز تهیه موچی

مرحله اول: آماده کردن ژله

ژله را از بسته آن خارج کنید و در کاسه بریزید سپس کتری را آب بریزید و روی شعله قرار دهید تا آب جوش بیاید. نصف یک لیوان را آب جوش بریزید و به پودر ژله اضافه کنید و با یک چنگال هم بزنید تا حل شود. نصف لیوان آب سرد به آن اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه شکر را نیز به ژله اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: تفت دادن آرد

در یک تابه آرد برنج را بریزید و با حرارت ملایم تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود. بعد از مدتی ژله را روی آن بریزید و به طور مداوم هم بزنید تا وسط ظرف مثل حلوا جمع شود.

مرحله سوم: تقسیم کردن خمیر موچی

در یک سینی نشاسته ذرت بریزید و مواد تفت داده شده را روی آن بزارید وقتی که کمی سرد شد با دست حالت بدهید. برای حالت دادن ابتدا از مواد به صورت مساوی بردارید و تقسیم کنید. سپس مانند پهن کردن خمیر آن را پهن کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن مغز و مواد به موچی

اگر دوست داشته باشید می توانید از شکلات و مغزیجات یا هر چیزی که دوست دارید و دلخواهتان است در وسط موچی قرار دهید و سپس خمیر را جمع کنید و حالت دایره به آن دهید و آن را گرد کنید. موچی ها را در یخچال قرار دهید تا هم خنک شود و هم کمی سفت شود.

فوت و فن های طرز تهیه موچی

  1. می توانید از ارد برنج یا گندم به جای آرد برنج گلوتینوس استفاده کنید.
  2. برای تزیین می توانید از خامه یا انواع میوه ها نیز در موچی خوشمزه خود استفاده کنید.
  3. می توانید از رنگ های خوراکی یا انواع فیلینگ ها برای موچی استفاده کنید.
3.3/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: