سبزه پرتقال یکی از سبزه های محبوب عید نوروز است که زیبایی خاصی دارد. زمان کاشت این سبزه 30 الی 40 روز مانده به عید است که اگر در این زمان اقدام به تهیه این سبزه کنید برای عید یک سبزه خوب و شیک خواهید داشت. سبزه پرتقال برگ های خیلی زیبایی دارد و می توایند آن را در گلدان با رنگ های دلخواه خود تهیه و هفت سین خود را زیباتر کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سبزه پرتقال را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سبزه پرتقال

هسته پرتقالبه میزان لازم
آببه مقدار لازم
خاک سبکمقداری
گلدان1 عدد
اسپری آب1 عدد

طرز تهیه سبزه پرتقال

مرحله اول: خیساندن هسته های پرتقال

هسته های پرتقال را که از پرتقال جدا کردید با آب خوب بشورید تا هیچ پرتقالی روی آن باقی نماند سپس آن را در یک کاسه بریزید و به آن آب اضافه کنید و برای چند ساعت کنار بزارید تا کمی خیس بخورد. سپس آن را در آبکش بریزید و کمی با دستمال خشک کنید.

مرحله دوم: کاشت سبزه پرتقال

در این مرحله در یک گلدان به اندازه کافی خاک بریزید و با دست کمی خاک را یکنواخت و فشرده کنید سپس کمی آب روی آن بپاشید و هسته های پرتقال را در خاک قرار دهید و به اندازه 2 سانت روی آن خاک بریزید. با اسپری آب روی آن را به خوبی مرطوب کنید.

مرحله سوم: تهیه سبزه پرتقال

گلدان را در یک محیط گرم قرا دهید و هر وقت خاک خشک شد آن را آبپاشی کنید تا سبزه شما زودتر رشد کند. توجه داشته باشید که آب دادن زیاد به سبزه باعث خراب شدن ان می شود پس به اندازه کافی به گیاه آب بدهید.

فوت و فن های طرز تهیه سبزه پرتقال

  1. اگر زمان کافی برای تهیه این سبزه ندارید می توانید هسته های پرتقال را با آب گرم به مدت 48 ساعت خیس کنید سپس پوست بیرونی آن را به آرامی جدا کرده سپس بکارید این کار باعث رشد سریع تر سبزه شما می شود.
  2. برای اینکه سبزه شما زودتر رشد کند می توانید بعد از کاشت تا زمانی که کمی رشد کند آن را در یک پلایتیک نگهداری کنید.
  3. برای اینکه سبزه پرتری داشته باشید باید از مقدار بیشتری هسته پرتقال در تهیه این سبزه استفاده کنید.
  4. توجه داشته باشید که هسته های پرتقالی که خرد یا نصف شده باشند سبز نمی شود پس در حین در آوردن هسته پرتقال مواظب باشید تا خرد نشوند.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: