اسکمو شمالی یکی از بستنی یخی های ترش تابستانی است که می توانید آن را با انواع میوه های ترش و تابستانی مانند آلبالو، آلو قرمز، آلوچه و تمشک ترش تهیه کنید. همچنین می توانید با یک نوع میوه نیز آن را تهیه کنید. در این دستور تهیه فقط از آلبالو استفاده شده است که شما می توانید با همین شیوه و استفاده از میوه های دیگر نیز اینم اسکمو را تهیه کنید. اگر از طعم های ترش و ملس خوشتان می آید حتما یکبار این بستنی را امتحان کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه اسکمو شمالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه اسکمو شمالی

آلبالو1 کیلو
گلپر1 ق غذا خوری
نمکبه میزان لازم
آب1/2 لیوان

طرز تهیه اسکمو شمالی

مرحله اول: آماده کردن آلبالو ها

آلبالو ها را بشورید و در آبکش بریزید تا آب آن خشک شود. در یک قابلمه نصف لیوان آب بریزید ولی اگر آلبالو های شما آب دار است نیاز ینیست نصف لیوان آب را اضافه کنید. قابلمه را روی گاز روشن قرار دهید و آلبالو ها را به قابلمه اضافه کنید. درب قابلمه را روی قابلمه نزارید و بزارید به مدت نیم ساعت آلبالو ها بپزد.

مرحله دوم: اضافه کردن گلپر و نمک

در وسط زمان پخت آلبالو ها گلپر و نمک را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا ترکیب شود. بعد از نیم ساعت گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا خنک شود.

مرحله سوم: ریختن مواد در قالب

در قالب های مورد نظر که می توانید قالب سیلیکونی یا یک لیوان کاغذی نیز استفاده کنید. در ته قالب می توانید 2 تا 3 عدد آلبالو سالم و کامل قرار دهید سپس از مواد پخته شده در قالب ها بریزید. یک چوب بستنی در وسط قالب قرار دهید.

مرحله چهارم: قرار دادن اسکمو در فریزر

قالب های پر شده را در فریزر به مدت 5 ساعت قرار دهید تا یخ بزند و آماده شود. بعد از گذشت زمان بستنی را از فریزر خارج کنید و بعد از چند دقیقه از قالب درآورید.

فوت و فن های طرز تهیه اسکمو شمالی

  1. اگر می خواهید کمی اسکموی شما شیرین باشد می توانید به مقدار کمی شکر به آن اضافه کنید.
  2. می توانید قبل از ریختن مواد پخته شده در قالب آن را آبکشی کنید تا هسته های آلبالو جدا شود.
  3. استفاده از گلپر باعث می شود نفخ حاصل از آلبالو از بین برود و.لی در صورت دوست نداشتن می توانید حذف کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: