سبزه نارنج یکی از زیباترین سبزه هایی است شما می توانید برای عید نوروز تهیه کنید. اگر می خواهید این سبزه را تهیه کنید بهتر است 30 روز قبل از عید اقدام کنید اما به طور متوسط این سبزه برای رشد به 2 الی 4 هفته زمان نیاز دارد. یکی از مزیت های این سبزه این است که اگر شما فراموش کنید و یک روز آن را آبیاریس نکنید پژمرده نمی شود. امروز در آشمزی طرز تهیه سبزه نارنج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سبزه نارنج

هسته نارنجبه میزان دلخواه
آببه میزان لازم
گلدان1 عدد
خاک سبکبه میزان لازم

طرز تهیه سبزه نارنج

مرحله اول: قرار دادن هسته های نارنج در خاک

ابتدا هسته های نارنج را به آرامی از نارنج جدا کنید و با آب به خوبی بشورید. در ادامه در یک گلدان مناسب که به اندازه هسته های شما باشد خاک سبک و مناسب را بریزید و با اسپری روی آن آب بپاشید. سپس هسته ها را در خاک قرار دهید. توجه داشته باشید که هر چقدر مقدار هسته ها بیشتر باشد سبزه شما پرتر و زیبا تر می شود.

مرحله دوم: تهیه سبزه نارنج

در این مرحله به اندازه 2 سانت خاک روی هسته ها بریزید و با اسپری روی خاک را کمی مرطوب کنید. گلدان را در یک محیط گرم قرار دهید تا به خوبی رشد کند. برای آب دهی به این سبزه شما می توانید هر وقت خاک گلدان مرطوب نبود آب روی خاک اسپری کنید تا سبزه نارنج شما به خوبی رشد کند.

فوت و فن های طرز تهیه سبزه نارنج

  1. اگر می خواهید سبزه های شما زودتر رشد کند می توانید یک بعد از کاشت آن یک پلاستیک روی آن قرار دهید.
  2. بهترین نوع خاک برای کاشت سبزه نارنج خاک ترکیبی مخصوص سبزیجات است و اگر از لیکاپون در کف گلدان نیز استفاده کنید بهتر است.
  3. توجه داشته باشید که نباید از هسته هایی که خرد شده در تهیه این سبزه استفاده کنید چون این هسته ها رشد نمی کنند.
  4. اگر دیر اقدام به تهیه این سبزه کردید می توانید هسته ها را به آب گرم کمی خیس کنید سپس پوست بیرونی را به آرامی با چاقو جدا کرده سپس بکارید این کار باعث می شود سبزه زودتر رشد کند.
  5. شما می توانید در آخر فروردین ماه این سبزه را از گلدان خراج کرده و به عنوان نهال بکارید تا رشد کند.
Rate this post

دسته بندی شده در: