قورمه مرغ یکی از غذاهای سالم و راحت است که شما می توانید بردون هیچ دردسری آن را تهیه و با نان یا برنج میل کنید. این غذا می تواند وعده غذایی خوبی برای دوران رژیم و کاهش وزن شما باشد اما باید برای اینکه رژیمی تر شود روغن را از دستور حذف کنید. مقدار مواد گفته شده در دستور برای 7 تا 8 نفر مناسب است و شما می توانید بر حسب تعداد مورد نظر مواد را کم یا زیاد کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه قورمه مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه قورمه مرغ

سینه یا ران مرغ1 کیلو
زعفران دم کردهبه میزان دلخواه
پیاز1 عدد
نمک و فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
روغنکمی

طرز تهیه قورمه مرغ

مرحله اول: اضافه کردن مواد لازم به قابلمه

زعفران را بسابید و مقداری آب جوش در آن بریزید و سپس روی بخار کتری قرار دهید تا دم بکشد. مرغ ها را بشورید و بزارید کمی خشک شوند سپس با چاقو مکعبی و متوسط خرد کنید و مرغ های خرد شده را در یک قابلمه بریزید سپس به آن نمک و زعفران دم کرده را بیفزایید و کمی هم بزنید. پیاز را پوست کرده و از وسط به چهار قسمت تقسیم کنید و در قابلمه بریزید.

مرحله دوم: خارج کردن پیاز از قابلمه

درب قابلمه را قرار داده و بزارید به مدت نیم ساعت مواد با حرارت ملایم بپزند و مرغ به خوبی آب بیندازد. در ادامه بعد از گذشت نیم ساعت پیاز را از قابلمه دربیاورید و دور بریزید سسپ مقداری روغن اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت مرغ

در این مرحله مرغ ها را خوب هم بزنید تا سرخ شود. سپس فلفل و مقداری زردچوبه را اضافه کرده و وقتی مرغ ها خوب پخت گاز را خاموش کنید و قورمه مرغ را در ظرف سرو بریزید.

فوت و فن های طرز تهیه قورمه مرغ

  1. توجه داشته باشید که برای پخت مرغ نیازی به اضافه کردن آب نیست و مرغ با آب که خودش در طی پخت میندازد می پزد.
  2. هر چقدر مقدار زعفران را بیشتر کنید قورمه مرغ خوشمزه تری خواهید داشت.
  3. روغن قابل حذف است اما برای اینکه خیلی مرغ خشک نشود می توانید از آن استفاده کنید.
  4. به عنوان دورچین این غذا می توانید از سیب زمینی خرد شده نیز استفاده کنید.
  5. برای پخت این قورمه مرغ از هویج و فلفل دلمه ای نیز استفاده می کنند که در این دستور تهیه قورمه مرغ ساده گفته شد و شما می توانید اگر دوست داشتید از موارد گفته شده نیز استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: