سبزه ذرت یکی از سبزه های متنوع و قشنگ است که شما می توانید با تهیه ذرت از عطاری ها آن را در خاک یا تنگ ماهی تهیه کنید و یک سبزه زیبا برای عید خود داشته باشید. این سبزه بعد از آماده شدن داراری ریشه های بلند و زیبایی است و همینطور برگ های بسیار سبزی دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه سبزه ذرت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سبزه ذرت

دانه های ذرتبه میزان دلخواه
سبد1 عدد
تنگ ماهی1 عدد
پارچه یا دستمال پارچه ای1 عدد
آببه میزان لازم

طرز تهیه سبزه ذرت

مرحله اول: خیساندن دانه های ذرت

شما برای تهیه این سبزه باید از 20 الی 25 روز قبل از عید اقدام به تهیه این سبزه کنید. دانه های ذرت تهیه شده را در یک ظرف بریزید و به آن مقداری آب اضافه کنید و بزارید به مدت 3 تا 4 روز در آب بماند و هر روز آب آن را عوض کنید.

مرحله دوم: پوشاندن دانه های ذرت با پارچه مرطوب

بعد از گذشت 3 روز ذرت ها را در یک دستمال یا پارچه نخی بریزید و با پارچه آن را بپوشانید و در جای گرم قرار دهید. دستمال را هر وقت خشک شد با آب نمناک کنید. 5 الی 10 روز طول می کشد تا دانه های ذرت ریشه بزند.

مرحله سوم: قرار دادن در تنگ ماهی

در ادامه یک سبد هم اندازه دهانه تنگ یا یک ظرف یکبار مصرف که باید آن را سوراخ کرده باشید و مانند سبد آبکش شده باشد روی دهانه تنگ قرار دهید. ذرت ها را در سبد بریزید و داخل تنگ را پر از آب کنید و سبد را روی دهانه تنگ قرار دهید و باید به صورتی باشد که ذرت ها در تماس با آب باشند. و تا زمانی که به خوبی در آب قرار نگرفتند باید با اسپری آن را مرطوب کنید. وقتی به طور کامل سبزه ها رشد کرد و ریشه زد سبزه شما آماده است.

فوت و فن های طرز تهیه سبزه ذرت

  1. برای تهیه ذرت باید توجه داشته باشید که دانه ذرت تازه و از نوع بلالی باشد.
  2. بعد از ده روز دانه ها سبز می شوند و وقتی آن را مشاهده کردید تنگ را به یک منطقه گرم و پرنور ببرید تا یک سبزه پر رنگ داشته باشید.
  3. شما می توانید بعد از تهیه این سبزه ماهی های عید خود را نیز همراه سبزه ذرت در یک تنگ نگهداری کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: