محمره به فارسی به معنای قرمز شده است که یک پیش غذای عربی است و از موادی مانند فلفل دلمه و گردو رب انار و… تهیه می شود. این پیش غذا نوعی دیپ نیز حساب می شود که شما می توانید آن را با انواع چیپس ها، نان های برشته و… میل کنید. این غذا همچنین در سوریه و ترکیه نیز طبخ می شود. درصد خیلی زیادی از محمره را فلفل دلمه ای قرمز تشکیل می دهد و شما می توانید از بادمجان نیز در تهیه آن استفاده کنید اما دستور پخت اصلی بادمجان ندارد. امروز در آشمزی طرز تهیه محمره را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه محمره

فلفل دلمه ای قرمز5 عدد
نان باگت1/2 عدد
گردو70 گرم
رب انار2 ق غذا خوری
نمک و فلفلبه مقدار لازم
سیر2 حبه
لیمو ترشچند قطره
نان لواشمقداری
سماق و جعفری و زیتونبه مقدار لازم

طرز تهیه محمره

مرحله اول: برش دادن نان ها

نان لواش را با چاقو به صورت مثلث های کوچک برش دهید و در ظرفی قرار دهید. نان باگت را نیز برش دهید و در ظرف قرار دهید.

مرحله دوم: آماده کردن فلفل دلمه ای ها

فلفل دلمه ای ها را بشویید سپس با چاقو برش دهید و قسمت اضافی آن را بگیرید در ادامه فلفل دلمه ای را روی کاغذ روغنی بچینید و کمی روغن زیتون و نمک به آن اضافه کنید.

مرحله سوم: قرار دادن مواد در فر یا هوا پز

در یک سینی گردو ها را بچینید و در سینی دیگر فلفل دلمه ای ها و در دیگری نان باگت ها و لواش را به صورت جدا بچینید. شما می توانید برای پختن مواد از هواپز یا فر استفاده کنید.

مرحله چهارم: پوست گرفتن فلفل دلمه ای ها

مواد را از فر در آوردید و فلفل دلمه ای ها را در یک ظرف درب دار بریزید و درب آن را ببندید. حدود 10 دقیقه بزارید در ظرف بماند این کار باعث می شود پوست فلفل دلمه ای ها بهتر جدا شود. بعد از 10 دقیقه درب ظرف را باز کنید و پوست فلفل دلمه ای ها را بگیرید.

مرحله پنجم: ریختن مواد در مخلوط کن

گردو و نان باگت را در مخلوط کن بریزید و آن را روشن کنید تا خرد و مخلوط شود. فلفل دلمه ای ها را نیز اضافه کنید. سیر را پوست کنید و به مواد اضافه کنید. رب انار و نمک و فلفل را نیز اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. محمره شما آماده است آن را در ظرف سرو بریزید و با سماق و جعفری و زیتون تزیین و میل کنید.

فوت فن های طرز تهیه محمره

  1. این پیش غذا به طور اصلی با نان پیتا سرو می شود ولی چون موجود نبود در دستور پخت از نان لواش استفاده شده است.
  2. برای خوش طعم شدن محمره می توانید به آن زیره و چند قطره لیمو ترش نیز اضافه کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: