روش نگهداری فلفل دلمه ای در یخچال و فریزر شاید برای شما مشکل باشد و ندانید بهتر است چگونه فلفل دلمه ای را نگهداری کنید تا هم خاصیت آن از بین نرود و هم مدت زمان بیشتری قابل نگهداری باشد. فلفل دلمه را به روش های مختلفی می توان نگهداری کرد که باید توجه داشت بعضی از این روش ها خاصیت فلفل دلمه ای را از بین می برد. از خواص فلفل دلمه ای می توان به کمک به افزایش رشد مو، خاصیت آنتی اکسیدانی و… اشاره کرد. همچنین شما می توانید فلفل دلمه ای را نیز خرد کنید و در فریزر نگهداری کنید و در مواقعی که عجله دارید و می خواهید غذا را با فلفل دلمه ای تهیه کنید از آن استفاده کنید. امروز در آشمزی روش نگهداری فلفل دلمه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای روش نگهداری فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای1 کیلو گرم
کیسه فریزربه میزان لازم

مرحله اول: نگهداری فلفل دلمه ای در یخچال

اگر می خواهید فلفل دلمه ای برای یک هفته یا بیشتر نگهداری کنید یخچال گزینه خوبی است. ابتدا فلفل دلمه ای ها را با آب بشویید سپس با یک دستمال به خوبی خشک کنید. اگر می خواهید فلفل دلمه ای را به طور کامل نگهداری کنید آن را در کیسه فریزر بریزید و چند سوراخ برای جریان هوا نیز در آن ایجاد کنید سپس در یخچال قرار دهید. اما اگر می خواهید فلفل دلمه ای های شما ریز شده باشند باید ابتدا آن را با چاقو خرد کنید سپس در یک ظرف در بسته یک دستمال در کف ظرف قرار دهید و فلفل ها را در آن بریزید و درب آن را ببندید و در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: نگهداری فلفل دلمه ای در فریزر

اگر برای مدت شش ماه یا بیشتر قصد نگهداری فلفل دلمه ای را دارید فریزر مناسب این مدت زمان طولاتی است. برای این کار ابتدا فلفل دلمه ای ها را خرد کنید سپس در سینی فر پخش کنید و بزارید کاملا خشک شود. از فر خارج کنید و بزارید به مدت یک ساعت در فریزر بماند و منجمد شود. سپس از فریزر خارج کنید و در کیسه فریزر قرار دهید به طوری که تمام هوای آن گرفته شود. در ادامه دوباره در یخچال فریزر قرار دهید تا بماند و منجمد شود.

مرحله سوم: نگهداری فلفل دلمه ای به روش کنسرو کردن

این روش جزء طولانی ترین روش هایی است که شما می توانید با استفاده از آن فلفل دلمه ای خود را نگهداری کنید. برای این روش فلفل دلمه ای های کامل یا خرد شده را در شیشه ای که درب دارد بریزید سپس آب به آن اضافه کنید درب آن را ببندید. در یک قابلمه آب بریزید و آن را روی شعله قرار دهید شیشه ها را در قابلمه بزارید و صبر کنید تا بجوشد. در ادامه شیشه ها را از قابلمه خارج کنید و شیشه ها را برعکس قرار دهید باید بزارید شیشه ها به مدت چند روز برعکس باقی بماند. بعد از این مدت کنسرو فلفل دلمه ای شما اماده است و می توانید حتی آن را در انباری یا کمد نیز نگهداری کنید.

فوت و فن های نگهداری فلفل دلمه ای

  1. توجه داشته باشید که حتما فلفل دلمه ای ها خشک باشند چون اگر کمی رطوبت نیز داشته باشد باعث خراب شدن فلفل دلمه ای ها می شود.
  2. حواستان باشد کیسه فریزری که از آن استفاده می کنید سوراخ نباشد چون وقتی هوا وارد کیسه شود باعث فاسد شدن سریع تر فلفل دلمه ای ها می شود.
  3. برای کنسرو کردن فلفل دلمه ای ها حتما درب شیشه فلزی باشد و بعد از تهیه کنسرو و استفاده از فلفل دلمه ای ها حتما درب آن را محکم ببندید.
4/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: