حلوای شیر یکی از حلوا های بسیار خوشمزه و مقوی می باشد که شما می توانید با شیر تهیه کنید. این حلوا بافت بسیار نرم و لطیفی دارد و می توانید به راحتی ماسوره بزنید و یا داخل دیس بریزید و با شابلون یا چنگال تزیین کنید و یا می توانید داخل نان تارت قرار دهید و برای مراسمان مختلف سرو کنید. حلوا یکی از شیرینی ها قدیمی ایرانی ها بوده که امروزه بیشتر در مراسمات مذهبی یا عزاداری ها تهیه می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوای شیر خوشمزه با آرد گندم را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه حلوای شیر

آرد گندم2 پیمانه
شکر2 پیمانه
شیر2 پیمانه
کره100 گرم
روفن مایع1/3 پیمانه
روغن جامد2 ق غذا خوری
زعفرانبه مقدار لازم
هل آسیاب شدهبه مقدار لازم

طرز تهیه حلوای شیر زعفرانی خوشمزه و راحت

مرحله اول: تهیه شربت

ابتدا باید شربت این حلوا را تهیه کنید، برای این کار شیر را به همراه شکر داخل قابلمه بریزید روی حرارت قرار دهید تا شکر ذوب شود سپس در انتها زعفران دم کرده را به همراه هل اضافه کنید و هم بزنید و شربت را از روی حرارت بردارید. نیازی نیست خیلی شربت به غلظت برسد.

مرحله دوم: تفت دادن آرد

آرد را الک کنید و داخل تابه بریزید روی حرارت ملایم تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود، دقت کنید هر چقدر آرد بیشتر تفت دهید رنگ حلوا شما تیره تر می شود برای این که حلوا شما خوشرنگ باشد نیم ساعت روی شعله ملایم کافی است.

مرحله سوم: افزودن روغن و کره

بعد از تفت دادن آرد باید آرد را از تابه خارج کنید و الک کنید و مجدد به تابه برگردانید و به آن کره و روغن اضافه کنید و کمی تفت دهید تا کره ذوب شود و به خورد آرد سپس باید کم کم شربت تهیه شده را به حلوا اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه حلوای شیر

باید شربت را کم کم اضافه کنید تا حلوا جمع شود و حالت گهواره شود، زمانی که آب اضافه جمع شد باید تابه را از روی حرارت بردارید و داخل دیس قرار دهید و به دلخواه تزیین و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه حلوای شیر

  1. شما می توانید حلوا را داخل قالب سیلیکونی ریخته و به صورت بوتیکی سرو کنید.
  2. بجای روغن جامد می توانید از روغن کرمانشاهی استفاده کنید.
  3. اگر حلوا کم شیرین دوست دارید می توانید مقدار شکر را کمتر بریزید.

4.4/5 - (15 امتیاز)

دسته بندی شده در: