کباب لا پلو یکی از کباب های بسیار خوشمزه می باشد که همان کباب تابه ای را باید تهیه کنید و لای پلو قرار دهید و دم بگذارید، به همین سادگی شما می توانید ایم غذای فوق العاده ابتکاری ساده تهیه کنید. شما می توانید از برنج دودی استفاده کنید تا عطر فوق العاده ای داشته باشید. این کباب لا پلو گزینه خوبی برای مهمانی نیز می باشد و می توانید لایه اول را به صورت زعفرانی تهیه کنید و کباب را قرار دهید و بعد مابقی برنج سفید را اضافه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کباب لا پلو را با شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کباب لا پلو

برنج2 پیمانه
گوشت چرخ کرده200 گرم
پیاز1 عدد
زعفرانبه مقدار لازم
گوجه فرنگی2 عدد
کرهبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، سماق، پاپریکابه مقدار لازم

طرز تهیه کباب لا پلو خوشمزه و ساده

مرحله اول: تهیه کباب

ابتدا باید پیاز را رنده ریز بزنید و آب پیاز را بگیرید. حالا باید گوشت را به همراه پیاز و ادویه ها و کمی زعفران مخلوط و خوب ورز دهید. سپس داخل یک تابه کمی روغن ریخته و کباب را داخل تابه پهن کنید و هر دو طرف را سرخ کنید. نیاز نیست خیلی سرخ شود و بهتر است کمی آبدار بماند. گوجه ها را نیز حلقه ای خرد کنید و سرخ کنید.

مرحله دوم: تهیه برنج

در ادامه باید برنج را خوب بشورید و با کمی نمک از قبل خیس کنید. سپس روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا به جوش بیاید و کف روی برنج را بگیرید و زمانی که نرم شد از روی حرارت بردارید و آبکش کنید.

مرحله سوم : تهیه کباب لا پلو

نیمی از برنج را داخل کاسه ریخته و با کمی زعفران مخلوط کنید و کف قابلمه چرب شده بریزید و فشرده کنید و حالا کباب را وسط برنج قرار دهید و روی آن گوجه سرخ شده قرار دهید و مابقی برنج را بریزید و فشرده کنید و پلو را برای 30 دقیقه دم گذاشته و در انتها کره روی برنج ریخته و روی دیس برگردانید و سرو کنید.

نکات کلیدی در تهیه کباب لا پلو

  1. روی کباب می توانید کمی سماق و زعفران بریزید.
  2. از قابلمه نچسب استفاده کنید.
  3. آب پیاز را زیاد نگیرید تا کباب آبداری داشته باشید.
4.6/5 - (15 امتیاز)

دسته بندی شده در: