حلوا یکی از دسرهای اصیل ایرانی است که خوشمزه و پرطرفدار می باشد. حلوا به روش های بسیار گوناگونی تهیه می شود یکی از حلواهای ایرانی حلوای شیر دارچین می باشد که بسیار مفید برای فصل سرما و مناسب برای پذیرایی در مراسمات مذهبی می باشد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه حلوا شیر دارچین زعفرانی با آرد گندم را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه حلوا شیر دارچین:

آرد گندم1 پیمانه
شیر2 پیمانه
گلاب1/3 پیمانه
دارچین2 قاشق چای خوری
زعفران دم شدهبه میزان لازم
شکر1 و 1/2 پیمانه
روغن2/30پیمانه

طرز تهیه حلوای شیر دارچین با آرد گندم:

مرحله اول آماده سازی شهد شیر:

ابتدا شیر و شکر را مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم تا شکر کاملا داخل شیر حل شود. قبل از اینکه شیر به جوش بیاید زعفران و پودر دارچین را هم به شیر می افزاییم و از روی حرارت بر می داریم و رد نهایت گلاب را به شهد افزوده و آماده می گذاریم.

مرحله دوم آماده سازی آرد:

آرد را داخل تابه ای ریخته و روی حرارت بگذارید حالا با یک کفگیر چوبی آرد را خوب مخلوط کنید تا کاملا عطر آرد به مشام رسیده و رنگ آرد کمی تغییر کند.

مرحله سوم افزودن روغن:

آرد که به اندازه کافی تفت خورد را الک می کنیم و دوباره داخل قابلمه می ریزیم سپس روغن را افزوده و کمی هم با روغن آرد را تفت می دهیم.

مرحله چهارم افزودن شهد:

حالا شهد شیر را به آرد افزوده و مدام مخلوط می کنیم تا حلوا به آرامی گوشه ای از قابلمه جمع شود حالا می توانید حلوا را داخل قیف و ماسوره ریخته و داخل قالب تارت شکوفه بزنید یا داخل بشقاب بنا به سلیقه تان تزیین و سرو نمایید نوش جان.

نکات و فوت و فن تهیه حلوا شیر دارچین:

  1. می توانید حلوا را با مغز بادام و پسته تزیین کنید.
  2. این حلوا بافت لطیفی دارد می توان آن را بین نان میکادو گذاشت و رول و برش کرد و در ظرف سرو چید.
  3. زمانیکه چسبندگی حلوا کم شود و اگر با انگشت تست کنید به دست نچسبد آماده سرو است.
  4. رنگ حلوا به میزان تفت دادن آرد و مقدار زعفران بستگی دارد.
4/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: