بورک جزو غذاهای ملل می باشد و مخصوص کشور ترکیه است. بورک گوشت تشکیل شده از یک ترکیب گوشتی که داخل یک خمیر مخصوص به نام خمیر یوفکا قرار می گیرد و در نهایت یک بافت بسیار برشته و جذابی بدست می آورد. برای یاد گرفتن بورک گوشت و قارچ و پنیر این غذای مقوی خوشمزه و جذاب در فر و بدون فر با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه بورک گوشت

گوشت چرخ شده150 گرم
پیازا عدد بزرگ
قارچ5 عدد
سیر2 حبه
روغنبه میزان لازم
نمک، فلفل، زرد چوبه، آویشناز هر کدام یک قاشق چایخوری
زرده تخم مرغا عدد
خمیر یوفکابه میزان لازم
پنیر پیتزابه میزان لازم
شیر ولرم1 پیمانه
رب2 قاشق غذا خوری

دستور پخت بورک گوشت و قارچ و پنیر

مرحله اول آماده سازی مواد میانی :

داخل ظرف مناسبی پیاز نگینی شده و سیر رو با مقداری روغن تفت میدهیم. بعد از طلایی شدن پیاز ادویه ها رو داخل روغن تفت داده و گوشت چرخ کرده و قارچ را اضافه می کنیم. این مواد را با هم تفت میدهیم تا کاملا گوشت تغییر رنگ دهد و پخته شود حالا مواد موجود در تابه را کنار می زنیم و نیمی از رب را داخل روغن تفت میدهیم تا رنگ رب آزاد شود حالا کل مواد را مخلوط کرده و نصف استکان آب جوش به مواد اضافه می کنیم تا هم گوشت بپزد و هم به روغن بیفتد و بافت غلیظی پیدا کند.

مرحله دوم پیچیدن بورک ها:

خمیر ها را میان پارچه ای تمیز می گذاریم. یک خمیر را روی میز کار گذاشته و از شیر با قلموی آشپزی روی کل سطح خمیر می زنیم. بعد از سس غلیظ آماده شده میان خمیر می گذاریم دو طرف خمیر را به داخل تازده و از یک سمت شروع به رول کردن می کنیم. این کار را تا اتمام سس ادامه میدهیم.

در روش دیگر پیچیدن بعد گذاشتن مواد میانی و رول کردن، خمیر را به صورت حلزونی میپیچیم و در مرکز تابه ای که از قبل چرب کرده ایم قرار می دهیم تا در انتها بافتی شبیه به گل رز داشته باشیم.

مرحله سوم پخت بورک گوشت و قارچ و پنیر:

بورک های آماده شده را به دو روش می توان پخت :

  1. بورک را داخل فری که از قبل با دمای 180درجه سانتی گراد داغ شده می گذاریم تا زمانی که هم زیر و هم روی بورک طلایی شود می پزیم.
  2. بورک ها را داخل تابه ای که روغن شناور دارد سرخ میکنیم و بعد از سرخ شدن روی دستمال روغن گیر گذاشته تا روغن اضافی آن جدا شود.
طرز تهیه بورک گوشت و قارچ و پنیر

بورک گوشت و قارچ و پنیر ما آماده است میتوانید با سس دلخواه نوش جان نمایید.

4.2/5 - (13 امتیاز)

دسته بندی شده در: