خوب است که گاهی از برنامه های همیشکی غذاییمان فاصله بگیریم و آن را به نوعی دیگر آماده و سرو کنیم. گوشت مواد اصلی و تشکیل دهنده ی بیشتر غذاهای ایرانی و ملل می باشد و به انواع مختلفی آماده میشود. خوب است که از سمت دیگر به آماده سازی گوشت نگاهی کنیم تا متفاوت شود و بیشتر خوشمزگی غذا را احساس کنیم. ساندویچ گوشت و پنیر را می توان به سبک شاورمای گوشت آماده کرد یا کباب ترکی و یا حتی همبرگر مخصوص با گوشت و … ساندویچ گوشت و پنیر به سبک و روشی که آشمزی آماده کرده است، بسیار متفاوت بوده و مطمئنا شما هم بعد از آماده سازی ساندویچ گوشت و پنیر همین نظر را خواهید داشت.

مواد لازم برای تهیه ساندویچ گوشت و پنیر

راسته ی گوساله۵۰۰ گرم
پیاز۵ عدد
سیر۱ بوته
نمک فلفل سیاه فلفل قرمز برگ بو عصاره گوشت زعفراناز هر کدام ۱ قاشق مربا خوری
آب نارنج۱ پیاله
پنیر چدار۱ بسته
پنیر ورقه ای۱ بسته
پنیر پارمزان۱ بسته
نان ساندویچی۴ عدد
کیوی۳ عدد رسیده
روغن کنجد یا روغن زیتون۱ پیاله

دستور تهیه ساندویچ گوشت و پنیر

مرحله اول: استراحت اولیه گوشت

گوشت را پس از خریداری و شست و شو دادن در آبکش گذاشته تا آب اضافه ی گوشت گرفته شود. سپس زیر آبکش سینی قرار دهید و در یخچال بگذارید تا به مدت ۲۴ ساعت در یخچال استراحت کند و گوشت بیات شود.

مرحله دوم: سس پیاز

در یک قابلمه پیاز ها را رنده کرده و سیر را له کنید و سپس گوشت را به تعداد نفراتی که هستید تقسیم کنید و سپس در قابلمه قرار دهید و ادویه ها را به جز نمک، نمک برای آخر پخت گوشت باید اضافه شود، به گوشت اضافه کنید. آب نارنج و کیوی های رسیده ی رنده شده را به گوشت اضافه کنید و با سس پیاز که آماده شده مخلوط کنید و طوری قرار دهید که گوشت بین سس قرار گرفته باشد. به مدت ۲۴ ساعت دیگر در یخچال زمان دهید تا گوشت در سس پیاز استراحت کند.

مرحله سوم: گریل کردن

گوشت آماده شده برای پخت را می توانید با همان قابلمه که گوشت داخلش استراحت کرده و با همان سس پیاز، روی کوچکترین شعله ی گاز قرار دهید و ۱ پیاله روغن را اضافه کنید و درب قابلمه را گذاشته تا با حرارت کم گوشت به مدت ۲ ساعت بپزد. در دقایق آخر پخت، نمک را به گوشت اضافه کنید. یا گوشت را روی کباب پز گریل کنید. البته پیشنهاد سرآشپز آشمزی برای شما عزیزان برای آماده سازی گوشت روش اول است.

مرحله چهارم: ساندویچ گوشت و پنیر

بعد از پخت نان ساندویچی را برداشته و از پنیر های موجود را در نان گذاشته و سپس گوشت را در نان بگذارید و دوباره پنیر بریزید. و سپس ساندویچ ها را در دیس پیرکس بچینید و دوباره ی روی ساندویچ ها را پنیر بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه در فر با حرارت ۱۵۰-۲۰۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا یک ساندویچ گوشت و پنیر عالی را داشته باشید.

مرحله پنجم: سرو ساندویچ گوشت و پنیر

در آخر می توانید ساندویچ را با سس دلخواه و نوشیدنی مورد نظر نوش جان فرمائید.

طرز تهیه و دستور پخت ساندویچ گوشت و پنیر

نکات مورد نیاز در تهیه ساندویچ گوشت و پنیر

  1. برای آماده سازی ساندویچ گوشت و پنیر می توانید از گوشت چرخ کرده نیز استفاده کنید که خیلی سریعتر نیز آماده میشود. اما مطمئنا این مزه را دیگر ندارد.
  2. می توانید از انجیر رسیده و یا کیوی رسیده، هرکدام که در فصلش هستید می توانید استفاده کنید.
  3. می توانید از گوشت ماهیچه گوسفندی نیز در ساندویچ استفاده کنید.
  4. همچنین می توانید از پیاز و جعفری در ساندویچ گوشت و پنیر استفاده کنید.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: