سس مایونز بدون تخم مرغ یکی از روش های تهیه سس در خانه است که شما می توانید یک سس خوشمزه و با غلظت بالا تهیه کنید. با استفاده از این دستور شما یک سس براق و خوش طعم دارید که می توانید با استفاده از آن یک سس مایونز تهیه کنید و با آن غذاهای خوشمزه خود را تیهه کنید یا به همراه سالاد میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ

شیر2/3 لیوان
سس خردل2 ق غذا خوری
نمک1 ق مربا خوری
شکر1 ق مربا خوری
روغن مایع1 لیوان سر خالی
آبلیمو2 ق غذا خوری

طرز تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم

شیر و سس خردل را در یک کاسه بریزید و با قاشق کمی هم بزنید سپس نمک و شکر را نیز بیفزایید و با گوکوب برقی مواد را به خوبی ترکیب کنید. اگر گوشکوب برقی در دسترس نبود می توانید از مخلوط کن یا میکسر نیز برای ترکیب کردن مواد استفاده کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن روغن و آبلیمو

در ادامه روغن را به مواد ترکیب شده اضافه کنید. بعد از اینکه روغن را اضافه کردید باید به یک غلظت خوب برسد و در آخر آبلیمو را نیز به سس اضافه کنید و هم بزنید در ادامه سس را در ظرف سرو و سس خوری بریزید و همراه سالاد استفاده کنید یا می توانید از آن در تهیه سالاد الویه و باقی غذا ها استفاده کنید.

فوت و فن های طرز تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ

  1. اگر بعد از تهیه سس غلظت آن خیلی کم و شل بود می توانید از 1 قاشق غذا خوری پنیر خامه ای نیز استفاده کنید تا کمی غلظت بگیرد.
  2. برای تزیین روی سس می توانید پس از ریختن سس در جای سسی از پودر نعنا و گل محمدی استفاده کنید.
  3. در تهیه این سس از آبغوره به همراه آبلیمو نیز می توانید استفاده کنید همچنین می توانید فقط از آبلیمو یا آبغوره به تنهایی استفاده کنید.
  4. اضافه کردن سس خردل دل به خواه است و اگر در دسترس نبود می توانید آن را حذف کنید اما استفاده از آن باعث خوشمزه تر شدن سس شما می شود.
  5. مقدار نمک را می توایند کم یا زیاد کنید و بر اساس سلیقه خود از مقدار دلخواه نمک استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: