حلوا ماهو یکی از حلواهای اصیل عمانی است که به روش های مختلفی تهیه می شود. شما می توانید از این حلوا به عنوان دسر یا میان وعده استفاده کنید. همچنین می توانید به عنوان صبحانه همراه نان آن را میل کنید. حلوا به دلیل استفاده از مواد گوناگون در آن بسیار مقوی است و باعث قوی تر شدن بدن شما می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا ماهو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه حلوا ماهو

شکر2 ق غذا خوری
کره100 گرم
شیر عسلی1 قوطی
خامه صبحانه2 پاکت
زعفران دم کرده3 ق غذا خوری
گلاب3 ق غذا خوری
نمکنوک ق مربا خوری

طرز تهیه حلوا ماهو

مرحله اول: کاراملی کردن شکر

یک قابلمه را روی گاز قرار دهید و شعله را روی حرارت ملایم بزارید سپس شکر را به قابلمه اضافه کنید و با کفگیر هم بزنید تا شکر کاراملی و در قابلمه حل شود. در ادامه کره را به قابلمه اضافه کنید و با شکر تفت دهید تا کره ذوب شود.

مرحله دوم: اضافه کردن سایر مواد

بعد از اینکه کره به خوبی آب شد شیر عسلی را اضافه کنید و با مواد هم بزنید. سپس خامه صبحانه را از پاکت خارج و به مواد درون قابلمه اضافه کنید و هم بزنید تا خامه به خوبی در مواد حل و ترکیب شود.

مرحله سوم: پخت حلوا

زعفران را در هاونگ بریزید و بسابید سپس مقداری آب جوش به آن اضافه کنید و آن را روی حرارت بخار کتری بگذارید تا دم بکشد. بعد از اینکه زعفران دم کشید بزارید کمی خنک شود سپس به قابلمه اضافه کنید. در آخر گلاب و نمک را نیز اضافه کنید و به مدت 10 تا 15 دقیقه مواد حلوا را هم بزنید سپس وقتی به غلظت رسید از روی گاز برداشته و در ظرف سرو بریزید.

فوت و فن های طرز تهیه حلوا ماهو

  1. برای تزیین روی حلوا می توانید از مقداری خلال بادام و پسته به همراه گل محمدی خشک شده استفاده کنید.
  2. نیازی نیست حلوا خیلی روی گاز بماند تا به یک غلظتی برسد و بعد از اینکه آن را در ظرف سرو ریختید و کمی خنک شد خودش کمی سفت می شود.
  3. به جای گلاب می توانید از عرق هل نیز استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: