خورش به آلو اصفهانی یکی از خورشت های خوشمزه اصفهانی است که شما می توانید آن را تهیه و به عنوان یک خورش مجلسی در مهمانی های خود استفاده کنید. اگر گیاهخوار هستید می توانید گوشت را از دستور تهیه این خورشت حذف کرده و بدون گوشت آن را میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه خورش به آلو اصفهانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه خورش به آلو اصفهانی

گوشت400 گرم
پیاز2 عدد
به2 عدد
آلو1 پیمانه
رب گوجه1 ق غذا خوری
رب انار1/2 پیمانه
زعفران2 ق غذا خوری
گردو5 عدد
شیره انگور یا شکر2 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، دارچین و نمکبه میزان لازم

طرز تهیه خورش به آلو اصفهانی

مرحله اول: تفت دادن مواد لازم

ابتدا پیاز را پوست کرده و خرد کنید سپس به قابلمه روغن اضافه کنید و پیاز را در آن بریزید و آن را روی گاز قرار دهید و تفت دهید. در ادامه وقتی پیاز سبک شد ادویه ها را اضافه کنید و گوشت را نیز بیفزایید سپس بعد از مدتی رب را نیز اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: تفت دادن به

در این مرحله مقداری آب به قابلمه اضافه کنید و درب قابلمه را ببندید و صبر کنید تا مواد و گوشت خوب بپزد. در ادامه به را با آب بشورید و خرد کنید ولی نباید خیلی خرد کنید چون باعث وا رفتن به در خورش می شود. در یک تابه مقداری روغن بریزید و به را در آن تفت دهید و مقداری دارچین نیز به آن بیفزایید.

مرحله سوم: تهیه خورش

وقتی گوشت خوب پخت رب انار را همراه به های تفت داده شده به خورش اضافه کنید. درادامه نمک و گردو را نیز اضافه کنید و درب قابلمه را ببندید تا خورش جا بیفتد. نیم ساعت قبل از خاموش کردن گاز آلو را همراه شکر یا شیره به خورش اضافه کنید و صبر کیند تا طعم دار شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه خورش به آلو اصفهانی

  1. این خورشت به صورت ملس سرو می شود که البته شما می توایند شکر یا شیره را حذف کنید و به صورت ترش سرو کنید یا می توانید شیرین سرو کنید.
  2. رب انار قابل حذف است و اگر از آن خوشتان نمی آید می توایند آن را حذف کنید.
  3. بهتر است به را با پوست خرد کنید و حتما تفت دهید تا در خورشت وا نرود.
Rate this post

دسته بندی شده در: