عدس پلو ساده یکی از انواع پلو ها می باشد که بدون گوشت و به صورت ساده تهیه می شود و طعم و مزه بسیار خوبی دارد. مقدار مواد گفته شده برای 4 نفر مناسب است و شما می توانید این پلو را بدون گوشت یا مرغ تهیه کنید و برای تزیین از کشمش یا گردو استفاده کنید. شما می توانید این پلو سادگی تهیه کنید. شما می توانید عدس پلو را به صورت دمی یا کته تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه عدس پلو ساده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم عدس پلو ساده:

برنج4 پیمانه
عدس1 پیمانه
کشمش1/2 پیمانه
پیاز داغ3 ق غذا خوری
زعفرانبه مقدار لازم
دراچین1 ق چای خوری
نمک، ادویه پلوییبه مقدار لازم

طرز تهیه عدس پلو برای 4 نفر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا برنج را چندین بار بشورید و با کمی نمک خیس کنید. سپس عدس را نیز پاک کنید و برای 1 ساعت خیس کنید و کنار بگذارید.

مرحله دوم: نیم پز کردن عدس

عدس را داخل قابلمه ریخته و به همراه کمی آب بگذارید تا نیم پز شود. شما می توانید برای تهیه این پلو از پیاز داغ آماده استفاده کنید و یا پیاز را خلالی کنید و داخل روغن سرخ کنید.

مرحله چهارم: جوش آوردن برنج

برنج را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. در حین پختن کف روی برنج را بگیرید و بعد از اینکه برنج نیم پز شد عدس نیم پز شده را داخل آن بریزید و بگذارید تا برنج و عدس نرم شود.

مرحله چهارم: تهیه عدس پلو ساده

بعد از نرم شدن برنج را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ قرار دهید و عدس پلو را بریزید و مابین پلو دارچین و ادویه پلویی بریزید و به مدت 40 دقیقه دم بگذارید. کشمش را خیس کنید. کشمش را داخل تابه به همراه کمی کره تفت دهید تا پف کند و در انتها به همراه پیاز داغ و زعفران عدس پلو را سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه عدس پلو ساده

می توانید مقدار عدس را کم و زیاد کنید.

می توانید فقط از دارچین استفاده کنید تا سردی را بگیرد.

برای اینکه عطر پلو زیاد شود از کره حیوانی استفاده کنید.

3.8/5 - (56 امتیاز)

دسته بندی شده در: