کیک گیلاس یکی از انواع کیک ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید در فصل تابستان همزمان با رسیدن گیلاس این کیک خوشمزه و خوشرنگ را تهیه کنید. کیک گیلاس را می توانید هم با ماست و هم شیر تهیه کنید ولی استفاده از ماست بافت پوک تری به کیک می دهد. شما می توانید این کیک را همانند دیگر کیک ها با فر و یا بدون فر در قابلمه تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک گیلاس در قابلمه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک گیلاس ساده و خوشمزه:

تخم مرغ4 عدد
آرد2 پیمانه
شکر1 پیمانه
روغن مایع1/2 پیمانه
ماست1/2 پیمانه
گیلاس هسته گرفته2 پیمانه
بیکینگ پودر2 ق چای خوری
گردو1/4 پیمانه
وانیل1/2 ق چای خوری

طرز تهیه کیک گیلاس در قابلمه و فر:

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید. مواد را به کمک پیمانه یا یک لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید. فر را با دمای 180 روشن کنید و برای پخت بدون فر نیز یک قابلم را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل کاسه ریخته و با همزن برقی بزنید تا کرمی و حجیم شود. سپس روغن مایع و ماست را به ترتیب اضافه کنید و 1 دقیقه دیگر هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک گیلاس

در ادامه مخلوط آرد تهیه شده در مرحله اول را به تدریج به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید. گیلاس ها را هسته گیری و کنار قرار دهید. قابلمه مورد نظر را چرب کنید و یا قالب را نیز با کره چرب کنید.

مرحله چهارم: پخت کیک گیلاس

در ادامه نیمی از مایه کیک را بریزید و بعد گیلاس و کمی گردو بریزید و در انتها روی کیک را با گیلاس و گردو پر کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت 50 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پخته شود و برای پخت در قابلمه نیز باید روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای 1 ساعت 20 دقیقه زمان دهید تا کیک پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک گیلاس ساده در قابلمه مرحله به مرحله

  1. می توانید گردو را حذف کنید و از مقدار کمتری گیلاس استفاده کنید.
  2. زمان پخت کیک ها میوه ی بیشتر می باشد و باید با خلال دندان کیک را چک کنید.
  3. برای فر های برقی و توستر باید دما را روی 160 تنظیم کنید.
3.5/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: