عدس پلو یکی از غذاهای اصلی ایرانی و سنتی می باشد. عدس پلو به دلیل خوشمزگی و اینکه سریع آماده میشود بسیار مناسب برای مجالس و همینطور برای سفره های دعا می باشد. عدس پلو به همراه کشمش و خرما و همینطور خلال نارنج بسیار غذای مجلسی است. البته استفاده از خرما کمی سلیقه ای است و معمولا عدس پلو به همراه گوشت چرخ کرده و کشمش پلوئی و خلال نارنج می باشد. این مقدار اندازه برای یک مهمانی ۷ نفره کافی می باشد و بر اساس این اندازه می توانید مقدار اندازه ها را کم و یا زیاد کنید. نکته ی کمک کننده ی دیگر در اندازه گیری این میباشد که هر یک کیلو برنج برای ۶-۷ نفر می باشد و هر ۲ پیمانه برنج ۱ پیمانه عدس در نظر گرفته میشود. همراه ما باشید برای تهیه عدس پلو مجلسی با گوشت چرخ کرده و کشمش و خرما در آشمزی.

مواد لازم برای عدس پلو با گوشت چرخ کرده، کشمش و خرما

برنج۱ کیلو
عدس۵۰۰ گرم
کشمش۳۰۰ گرم
خرما۱۰ عدد
گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
پیاز۳ عدد
خلال نارنج۲ قاشق غذا خوری
آببه میزان لازم
نمک فلفل سیاه زردچوبه هل دارچینبه میزان لازم
زعفران۱ استکان

طرز تهیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده، کشمش و خرما

مرحله اول: برنج

برای اینکه برنج بهتر قد بکشد و دان شود بهتر است از ترکیب برنج خارجی و ایرانی استفاده شود. برنج را به میزان ۱۰ لیوان آب بریزید و ۲ قاشق نمک اضافه کنید و زمان دهید به مدت ۳ ساعت برنج خیس بخورد. سپس قابلمه برنج را روی حرات گذاشته و ۱ قاشق غذا خوری بزرگ روغن جامد اضافه کنید و زمان دهید تا آب برنج تمام شود و سپس از روی حرارت برداشته و برنج را آبکش کنید.

مرحله دوم: عدس

عدس را باید به میزان ۱ شب استراحت دهید در آب و در غیر اینصورت عدس را باید ۳ مرتبه، و در هر مرتبه به مدت ۳۰ دقیقه زمان پخت دهید و آب عدس را عوض کنید تا نفخ عدس گرفته شود. سپس که عدس نیم پز شد عدس را آبکش کنید.

مرحله سوم: گوشت چرخ کرده

۱ عدد پیاز را رنده کنید و در تابه بریزید و با روغن روی حرارت سرخ کنید و سپس گوشت را به همراه ادویه ها البته به جز هل و دارچین اضافه کنید. سپس بعد از اینکه رنگ گوشت تغییر کرد و حسابی سرخ شد از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: تزئینات

پیاز سرخ کرده و کشمش پلوئی و خرما برای تزئین می باشد البته به همراه گوشت چرخ کرده که آماده کردید. پیاز را خرد کرده و سرخ کنید و برای اینکه خوشرنگ شود از زردچوبه استفاده کنید. کشمش را در روغن یک تفت کوچک دهید و بردارید. خرما را نیز فقط هسته اش را در بیاورید. خلال نارنج را ۲-۳ مرتبه در آب بجوشانید تا تلخیش گرفته شود.

مرحله چهارم: عدس پلو با کشمش و خرما

یک قابلمه با سایز متوسط را برداشته و روغن بریزید و برای ته دیگ در صورت دلخواه نان و یا سیب زمینی بیاندازید و یا از خود برنج استفاده کنید. مقداری برنج را ریخته و مقداری عدس و سپس هل و دارچین بپاشید و به همین ترتیب لا به لا عدس، برنح و ادویه را بریزید تا همه ی مواد را استفاده کرده باشید. در آخر درب قابلمه را دمکش انداخته و به مدت ۱ ساعت و نیم زمان دم کشیدن بدهید.

مرحله پنجم: سرو عدس پلو با کشمش و خرما

بعد از دم کشیدن عدس پلو را در دیس سرو کنید و با مخلفات تزئین نمائيد و مقداری از عدس پلو را با زعفران، زعفرانی کنید و سپس برای تزئین استفاده کنید و نوش جان فرمائيد.

نکات کلیدی در پخت عدس پلو با گوشت چرخ کرده، کشمش و خرما

  1. همانطور که گفته شد برای زیبایی برنج، از ترکیب برنج ایرانی و خارجی استفاده کنید به صورتی که ۱ پیمانه برنج خارجی و ۱ پیمانه برنج ایرانی.
  2. برای اینکه عدس در برنج له نشود مقدار پخت باید کمتر باشد.
  3. در صورت دلخواه میتوانید از گردو در خرما نیز استفاده کنید.
  4. می توانید عدس پلو را با گوشت خورشتی آماده کنید.
  5. نسبت عدس به برنج ۲ به ۱ است.
  6. بهتر است برنج و عدس را از شب قبل خیس کنید.
  7. می توانید از پلو پز برای آماده سازی برنج استفاد کنید که در آخر برنج زیباتری بر سر سفره داشته باشید.

3.6/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: