دوستان و همراهان عزیز آشمزی همراه شما هستیم با آموزش لازانیا لقمه ای یا لازانیا لوله ای اما به سبک آشمزی. لازانیا را معمولا همیشه به صورت ورقه ای در دیس های پیرکس آماده کرده اید اما این بار آشمزی پیشنهاد دارد تا به صورت لقمه ای و با سرو راحت تر لازانیا را آماده کنید. پیشنهاد دیگر آشمزی برای لازانیا استفاده از مواد بسیار ساده به جای مواد میانی گوشتی می باشد. بنابراین همراه ما باشید برای دستور تهیه لازانیا لقمه ای با ژامبون و پنیر ورقه ای در آشمزی.

مواد لازم برای تهیه لازانیا لقمه ای

لازانیا۱ بسته
ژامبون۳۰۰ گرم
پنیر ورقه ای۱ بسته
پیاز۲ عدد
پوره گوجه فرنگی۲ پیاله
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه میزان لازم
آویشن، پودر سیربه میزان لازم
پنیر پیتزا۳۰۰ گرم
کره۵۰ گرم
آب جوشیده داغ۴ لیوان

دستور پخت لازانیا لقمه ای با ژامبون و پنیر

مرحله اول: سس گوجه فرنگی

در ظرفی ۱ عدد پیاز را رنده کرده و به همراه ۱ پیاله پوره گوجه فرنگی و مقداری از ادویه ها و نصف کره را با هم مخلوط کرده و در تابه یا دیس پیرکس بریزید.

مرحله دوم: آماده سازی لازانیا لقمه ای

لازانیا را در آب جوشیده قرار دهید و سریع دربیاورید و در دیس و یا بشقاب بگذارید و سپس یک ورقه ژامبون و پنیر گذاشته و در صورت دلخواه تکرار مرحله کنید و سپس لازانیا را رول کنید و با خلال دندان فیکس کنید. سپس در سس گوجه قرار دهید و مجدد با بقیه مواد سس گوجه را آماده کنید و روی لازانیا لقمه ای بریزد. در آخر نیز پنیر پیتزا را بریزید و آویشن بپاشید.

مرحله سوم: پخت لازانیا لقمه ای

در آخر تابه و یا دیس لازانیا را در فر گذاشته و با حرارت ۱۵۰ درجه سانتی گراد به مدت ۳۰-۴۰ دقیقه قرار دهید تا لازانیا پخته شود.

مرحله چهارم: سرو لازانیا لقمه ای با ژامبون

در آخر لازانیا را به همراه سس دلخواه و سبزیجات و چاشنی مورد نظر سرو کرده و نوش جان کنید.

نکات لازم در تهیه پخت لازانیا لقمه ای

  1. می توانید از سس گوشت و یا مرغ در لازانیا لقمه ای نیز استفاده کنید.
  2. می توانید در لازانیا لقمه ای با ژامبون از قارچ مزه دار شده و فلفل های مختلف مانند بیلور و یا فلفل دلمه ای و یا فلفل هالوپینو و… نیز استفاده کنید.
  3. می توانید در تهیه پخت لازانیا لقمه ای همراه با ژامبون و پنیر ورقه ای از سس بشامل و یا سس های خامه ای نیز استفاده کنید.
  4. می توانید لازانیا را بر روی هم دیگر قرار دهید و به صورت بقچه ای لازانیا را آماده کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: