کتلت مرغ یکی از خوشمزه ترین و ترد ترین کتلت ها به حساب می آید. کتلت مرغ هم برای وعده نهار یا شام و یا میزهای فینگر فودمون قابل تهیه است. شما می توانید کتلت مرغ را هم با سیب زمینی خام و یا آبپز تهیه کنید و همچنین می توانید پنیر پیتزا وسطش بگذارید و سرخ کنید. با مقدار مواد گفته شما 20 عدد کتلت مرغ را خواهید داشت. ما قبلا در آشمزی کتلت سیب زمینی را به شما آموزش دادیم و امروز در آشمزی یک کتلت مرغ و سیب زمینی خوشمزه را با هم یاد می گیریم با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کتلت مرغ

سینه مرغ250 گرم
سیب زمینی2 عدد
پیاز1 عدد
تخم مرغ2 عدد
آرد1 ق غذا خوری
پودر سوخاری و نمک و فلفل و زردچوبه و تخم گشنیزبه مقدار لازم

طرز تهیه کتلت مرغ

مرحله اول ( آماده سازی مواد کتلت مرغ )

سیب زمینی را آبپز می کنیم نکته خیلی مهم این که نباید سیب زمینی ها خیلی له یا زیاد نرم شود. سپس پوست سیب زمینی را گرفته و رنده درشت زده و کنار بگذارید تا خنک شود.

سینه مرغ را چرخ کنید و یا به وسیله غذا ساز میکس کنید. پیاز را رنده درشت زده و آبش را گرفته.

مرحله دوم ( مخلوط کردن مواد کتلت مرغ )

داخل کاسه پیاز با مرغ مخلوط کنید تا بوی زهم مرغ گرفته شود. سپس سیب زمینی خنک را به موادمون اضافه می کنیم و تخم مرغ ها را داخل کتلت می شکنیم ( ابتدا 1 تخم مرغ را اضافه کنید و هم بزنید اگر انسجام کافی نداشت تخم مرغ دوم را اضافه کنید ) سپس ادویه ها را به همراه آرد اضافه و شروع کنید به ورز دادن تا مواد کتلت مرغ خوب انسجام پیدا کند و چسبنده شود. سپس از مواد برداشته و شکل دهید و در کاسه ای پودر سوخاری بریزید و کتلت ها را در پودر سوخاری بغلتانید سپس در روغن داغ با حرارت ملایم سرخ کنید تا مغز پخت شود. این کتلت خوشمزه را کنار سس تاتار و با نون و یا برنج میل کنید. نوش جان

نکات و فوت و فن های کتلت مرغ

  • خنک شدن سیب زمینی باعث می شود کتلت روغن کمتری جذب کند و احتمال از پاشیدنش کمتر شود.
  • در کتلت مرغ می توان مقداری زعفران سائیده شده اضافه کرد.
  • اگر زمانی کافی برای تهیه کتلت دارید آن را نیم ساعت در یخچال گذاشته تا استراحت کند.
  • یک لایه نازک آرد سوخاری روی کتلت ها بزنید.
  • کتلت ها را چندین بار زیر و رو کنید تا مغز پخت شوند.
4.4/5 - (16 امتیاز)

دسته بندی شده در: