ژله رولی یکی از روش های تهیه ژله می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و خیلی سریع تهیه می شود ولی نیاز به رعایت یک سری فوت و فن ها دارد تا ژله رولی شما نشکند و لایه بستنی و ژله مخلوط نشود. شما می توانید از هر تعداد رنگی که دوست دارید ژله استفاده کنید و یک دیس پر از ژله های رنگی رولی داشته باشید تا برای مهمانی و پذیرایی استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله رولی ساده بدون بستنی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ژله رولی با بستنی

ژله در رنگ های مختلف3 بسته
آب جوش2/3 پیمانه برای هر بسته
بستنی وانیلی1/2 پیمانه برای هر بسته

طرز تهیه ژله رولی با بستنی خوشمزه و ساده و شیک به شکل گل

مرحله اول: بن ماری

ابتدا باید هر بسته را به صورت جدا تهیه کنید و یا اگر سینی های یک اندازه 20*30 دارید می توانید همزمان دو رنگ ژله را تهیه کنید. ژله را داخل کاسه ریخته و با آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و روی حرارت کتری قرار دهید تا بن ماری شود و از روی حرارت بردارید، بستنی را نیز باید به صورت یخ زده و سرد برای تهیه این ژله استفاده کنید.

مرحله دوم: افزودن بستنی

در ادامه زمانی که ژله از داغی افتاد بستنی را به ژله گرم اضافه کنید و صبر کنید بستنی با دمای ژله ذوب شود و اصلا نباید هم بزنید وگرنه ژله دو رنگ یا همان دو فاز نمی شود نهایت با پشت قاشق بستنی را باز کنید.

مرحله سوم: تهیه ژله رولی

سطح سینی 20*30 را کمی مرطوب کنید و کف آن یک نایلون انداخته و با روغن مایع روی نایلون را چرب کنید و ژله را داخل سینی بریزید و بین نیم ساعت تا 45 دقیقه در یخچال قرار دهید و بعد از این که بعد از اینکه ژله بستنی سفت شد با چاقو به صورت نواری برش بزنید، اگه میخواید ژله رولی به شکل گل بشه یک سمت رو ساده و یک سمت رو دالبری برش بزنید. به همین ترتیب همه رنگ های ژله را تهیه کنید. نوش جان

فوت و فن های تهیه دستور تهیه ژله رولی به شکل دسته گل

  1. دلیل ترک خوردن ژله رولی یا مقدار آب و بستنی بیشتر از مقداری باشد که نوشته شده است.
  2. اگر از سایز سینی کوچک استفاده کنید ژله ضخیم می شود و ترک می خورد.
  3. اگر بیشتر از 45 دقیقه داخل یخچال بماند خیلی سفت می شود و در نهایت ترک می خورد.
4.6/5 - (12 امتیاز)

دسته بندی شده در: