کاپ کیک در کپسول مقوایی یکی از روش های تهیه کاپ کیک می باشد که می توانید داخل کپسول مقوایی بریزید که دیگر نیازی به قالب مافین ندارید و می توانید خیلی راحت کاپ کیک شکلاتی را در فر تهیه کنید. برای سرو این کاپ کیک کافی است مقوا اطراف را پاره کنید و سرو کنید. شما می توانید روی کاپ کیک را با خامه قنادی زده شده یا به صورت ساده با شکلات چیپسی تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کاپ کیک در کپسول مقوایی به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک در کپسول مقوایی

تخم مرغ3 عدد
آرد سفید2 و 1/4 پیمانه
شکر1 و 1/4 پیمانه
ماست یا شیر3/4 پیمانه
روغن مایع3/4 پیمانه
بیکینگ پودر2 ق مربا خوری
وانیل1/4 ق مربا خوری
پودر کاکائو2 ق غذا خوری
شکلات چیپسی و تخته ایبه مقدار لازم

طرز تهیه کاپ کیک در کپسول مقوایی خوشمزه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود. فر را با دمای 180 درجه روشن کنید.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه تخم مرغ ها را به همراه وانیل و شکر با همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ شود و بعد به ترتیب ماست و روغن را اضافه کنید و به ترتیب 1 دقیقه هم بزنید تا مواد یکدست شود و بعد مخلوط آرد را اضافه کنید و با لیسک هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کاپ کیک در کپسول مقوایی

کپسول های مقوایی را روی سینی فر قرار دهید و با کمک ملاقه از مواد داخل کپسول ها بریزید به طوری 2/3 قالب پر کنید و بعد به دلخواه روی آن شکلات تخته ای یا چیپسی روی آن بریزید و یک بار قالب را به سطح بکوبید تا حباب خارج شود و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت 35 الی 45 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پخته شود و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کاپ کیک در کپسول مقوایی

  1. شما می توانید از فوندانت استفاده کنید و روی کاپ کیک را تزیین کنید.
  2. با این مقدار مواد حدود 12 عدد کاپ کیک خواهید داشت.
  3. اگر قالب را بیشتر پر کنید از ظرف بیرون می ریزد.
3.5/5 - (28 امتیاز)

دسته بندی شده در: