کیک برنجی ژاپنی یا موچی یک غذای ژاپنی است. کیک ژاپنی با مغز های متفاوتی مثل توت فرنگی، شکلات، ژله، مربا و میوه های تازه تهیه می شود. این خوراکی خاص را با انواع ترافل ها، شکلات چیپسی و پودر نارگیل می توانید تزئین کنید. موچی به راحتی و با مواد در دسترس تهیه می شود، ژاپنی ها موچی را به عنوان هدیه هم به عزیزان خود تقدیم می کنند. امروز تصمیم داریم تا طرز تهیه کیک برنجی ژاپنی یا موچی بدون فر با توت فرنگی را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد مورد نیاز برای تهیه کیک برنجی :

پودر نشاسته ذرت1/2 لیوان
آرد برنج1 لیوان
آب2/3 لیوان
شکر3 قاشق غذا خوری
توت فرنگی200 گرم
نمک1 پینچ

طرز تهیه کیک برنجی یا موچی بدون فر:

مرحله اول تهیه کیک برنجی:

آرد برنج، نمک و شکر را با هم مخلوط کرده و از الک عبور می دهیم و بعد آب را به آن افزوده و خوب مخلوط می کنیم روی مواد را پوشانده و به مدت 1 دقیقه داخل ماکروفر قرار می دهیم خارج کرده مخلوط می کنیم و دوباره این کار را انجام می دهیم. برای تهیه کیک برنجی با کیفیت این کار را 3 مرتبه انجام می دهیم.

مرحله دوم قالب زدن کیک برنجی:

روی میز کار آرد نشاسته ذرت می ریزیم و و خمیر را روی میز منتقل کرده و کمی ورز می دهیم و بعد خمیر را به 6 تا 8 قسمت تقسیم کرده و کمی خمیر را روی سطح کار با کمک وردنه باز می کنیم.

مرحله سوم افزودن توت فرنگی به کیک برنجی:

حالا داخل هر تکه از خمیر را که باز کرده ایم بک عدد توت فرنگی گذاشته و خمیر را جمع می کنیم. حالا کیک برنجی ها را به مدت 1 تا 2 ساعت در یخچال قرار دهید و بعد سرو کنید.

نکات و فوت و فن تهیه کیک برنجی:

  1. از آرد برنج با کیفیت استفاده کنید.
  2. این کیک برنجی با مغز شکلات بسیار عالی می شود.
  3. می توانید کمی سطح کیک را مرطوب کرده و با ترافل تزئین کنید.
  4. بعد از تهیه کیک برنجی ها آنها را داخل کپسول های کاغذی بگذارید تا هم زیبا تر و هم سرو آنها را حت تر شود.
  5. برای زیبا تر شدن این کیک برنجی ها می توانید از رنگهای خوراکی برای رنگ کردن آنها استفاده کنید.
4.3/5 - (95 امتیاز)

دسته بندی شده در: