چیز کیک ژاپنی یکی از چیز کیک های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. این چیز کیک بافت بسیار نرم و پنبه ای دارد که مزه فوق العاده ی دارد و شما می توانید با فر این چیز کیک خوشمزه را تهیه کنید و یکی از نکات مهم تهیه این چیز کیک دقیق اندازه گیری مواد می باشد که شما می توانید به کمک یک ترازو خانگی آن را اندازه گیری کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه چیز کیک ژاپنی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک ژاپنی

تخم مرغ5 عدد
شکر1/2 پیمانه
آرد3 ق غذا خوری
نشاسته ذرت1 ق غذا خوری
وانیل1/2 ق چای خوری
کره40 گرم
پنیر ماسکارپونه140 گرم
شیر1/4 پیمانه

طرز تهیه چیز کیک ژاپنی نرم و پنبه ای

مرحله اول: هم زدن مواد

ابتدا باید شیر و کره و پنیر را روی حرارت خیلی کم قرار دهید و هم بزنید تا مواد مخلوط و یکدست شود و ظرف کنار قرار دهید تا خنک شود. زرده و سفیده تخم مرغ را از همدیگر جدا کنید.

مرحله دوم: هم زدن سفیده

در ادامه سفیده را با دور تند همزن برقی بزنید تا سفید و کشدار شودو بعد شکر را اضافه کنیدو هم بزنید و تا سفیده ها خامه ای و از ظرف بیرون نریزید و در یخچال قرار دهید تا خنک باقی بماند.

مرحله سوم: هم زدن زرده

در ادامه باید مخلوط آرد و نشاسته ذرت را به مواد شیر و کره مرحله اول اضافه کنید و هم بزنید. سپس زرده را به همراه وانیل هم بزنید تا کاملا از لختگی خارج شود و بعد مخلوط آرد و کره مرحله قبل را به زرده اضافه کنید و هم بزنید و سفیده را طی 3 مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید به طوری که پف مواد اصلا گرفته نشود.

مرحله چهارم: پخت چیز کیک ژاپنی

در ادامه باید کف قالب 18 سانتی مواد را بریزید و در یک ظرف یا سینی فر آب جوش ریخته و قالب را داخل سینی و بعد در فر قرار دهید و سه مرحله پخت را اجرا کنید بدین ترتیب که ابتدا برای 20 دقیقه در دمای 120 درجه بگذارید تا پخته شود و بعد 20 دقیقه دیگر با دمای 150 و در 1 ساعت با دمای 100 درجه بگذارید تا خوب پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه چیز کیک ژاپنی خوشمزه و با پف زیاد

  1. مواد را زیاد هم نزنید وگرنه پف مواد گرفته می شود.
  2. شما می توانید این چیز کیک را با مارمالاد سرو کنید.
  3. دما فر را حتما رعایت کنید تا به نتیجه عالی برسید.
4.3/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: