بورانی اسفناج یکی از بورانی های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که گزینه خوبی برای مهمانی می باشد و این بورانی به دلیل این که از اسفناج در این بورانی خوشمزه استفاده شده است بسیار مقوی نیز می باشد. شما می توانید با افزودن گردو این بورانی را بسیار خوشمزه تر و مجلسی تر کنید. اسفناج یکی از سبزیجات همه فن حریف می باشد که مقدار زیادی آهن دارد و سرشار از فیبر است و برای هضم غذا گزینه خوبی می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه بورانی اسفناج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه بورانی اسفناج با گردو

ماست1 پیمانه
اسفناج400 گرم
گردو1/4 پیمانه
سیر4 حبه
نمک، فلفل سیاه، پودر گل محمدیبه مقدار لازم

طرز تهیه بورانی اسفناج خوشمزه و ساده با ماست

مرحله اول: پخت اسفناج

ابتدا باید اسفناج را پاک کنید و بشورید و داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. سپس باید اسفناج را بخارپز کنید. برای این کار اسفناج را داخل یک سبد ریخته و داخل قابلمه مقداری آب بریزید و سبد را داخل قابلمه قرار دهید و درب قابلمه را بسته و بگذارید برای 10 دقیقه اسفناج بخارپز شود و یا می توانید داخل تابه کمی تفت دهید تا آب اضافه اسفناج کشیده شود.

مرحله دوم: خرد کردن سیر

سیر را پوست بگیریدو با چاقو به صورت نگینی ریز خرد کنید و یا می توانید پوره کنید. گردو را نیز به صورت ریز خرد کنید، مقدار خرد کردن گردو بستگی به ذائقه شما دارد.

مرحله سوم: تهیه بورانی اسفناج

اسفناج را به صورت ساطوری ریز خرد کنید. حالا باید ماست را داخل کاسه بریزید و اسفناج و سیر و گردو و ادویه ها را اضافه کنید و هم بزنید و برای 1 ساعت در یخچال قرار دهید مزه ها به خورد هم برود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه بورانی اسفناج با گردو و ماست چکیده

  1. میزان سیر دلخواه است و می توانید مقدار آن را کم و زیاد کنید.
  2. ماست باید چکیده و سفت باشد.
  3. هرچقدر بورانی اسفناج بیشتر داخل یخچال باشد طعم بهتری می گیرد.
1.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: