خورش قورمه سبزی با لوبیا چشم بلبلی یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه این خورش سنتی ایرانی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد. شما می توانید این خورشت خوشمزه را با لوبیا چشم بلبلی تهیه کنید. استفاده از لوبیا چشم بلبلی باعث می شود لعاب بیشتری داشته باشد و خورشت جا افتاده و غلیظ شود. شما می توانید به دلخواه از گوشت یا مرغ استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه خورش قورمه سبزی با لوبیا چشم بلبلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم خورش قورمه سبزی با لوبیا چشم بلبلی

گوشت گوسفندی250 گرم
پیاز1 عدد
لوبیا چشم بلبلی1/2 پیمانه
سبزی قورمه سرخ شده150 گرم
لیموعمانی یا رب لیموبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه خورش قورمه سبزی با لوبیا چشم بلبلی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید گوشت گوسفندی را در اندازه کوچک برش بزنید، می توانید از گوشت استخوان دار استفاده کنید و یا می توانید در اندازه های مختلف گوشت را برش بزنید. لوبیا چشم بلبلی را تمیز کنید و برای 12 ساعت حداقل خیس کنید.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز و گوشت

در ادامه باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی روغن و زردچوبه داخل قابلمه تفت دهید تا سبک و شیشه ای شود و بعد گوشت را اضافه کنید و خوب با پیاز سرخ کنید تا سبک شود.

مرحله سوم: افزودن سبزی

در ادامه باید ادویه ها را به همراه لوبیا چشم بلبلی و سبزی قورمه سرخ شده را اضافه کنید و تفت دهید تا مواد یکدست شود و روی مواد آب جوش به اندازه 2 پیمانه بریزید و بگذارید تا خورش پخته و جا افتاده شود.

مرحله چهارم: پخت خورش قورمه سبزی با لوبیا چشم بلبلی

بعد از 4 ساعت که گوشت حسابی پخته شد نوبت اضافه کردن نمک و رب لیمو عمانی می باشد و برای 20 دقیقه زمان دهید تا حسابی روغن بی اندازد و به همراه کته میل کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه خورشت قورمه سبزی با لوبیا چشم بلبلی

  1. می توانید از لیمو عمانی نصف شده و خیس خورده استفاده کنید.
  2. می توانید از پودر لیمو عمانی نیز استفاده کنید.
  3. لوبیا چشم بلبلی هرچقدر بیشتر خیس بخورد بهتر پخته می شود.

قورمه سبزی جاافتاده

قورمه سبزی با گوشت

2.9/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: