کباب تابه ای مرغ یکی از انواع کباب های خانگی خوشمزه می باشد که می توانید به راحتی این غذای خوشمزه را در کنار یک پلوی زعفران و سالاد تهیه کنید. شما می توانید برای پخت کباب تابه ای مرغ از سیخ های چوبی و فلزی استفاده کنید و یا می توانید مانند کباب تابه ای داخل تابه پهن کنید و خط بی اندازید و بعد از سرخ کردن برگردانید. بهتر است برای تهیه کباب تابه ای مرغ از مخلوط ران و سینه مرغ استفاده کنید تا کباب نرم و آبداری داشته باشید. امروز در آشمزی طرز تهیه کباب تابه ای مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کباب تابه ای مرغ نرم و آبدار

ران1 عدد
سینه1 عدد
پیاز1 عدد
سیر3 حبه
زعفران غلیظبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، پولبیبر، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب تابه ای مرغ خانگی خوشمزه و ساده

مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا سینه و ران مرغ را باید بدون استخوان کنید. گوشت مرغ را کاملا از استخوان چسبیده به مرغ جدا کنید. پیاز و سیر را پوست بگیرید. زعفران را بسابید و با کمی یخ بگذارید تا دم بکشد و غلیظ شود.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

داخل یک غذاساز یا 123 یا به کمک چرخ گوشت پیاز و سیر و مرغ را باید میکس کنید و اگر هیچ کدام را در دسترس ندارید می توانید به صورت خیلی ریز مرغ را ساطوری کنید و پیاز و سیر را رنده کنید.

مرحله سوم: سیخ زدن کباب مرغ

در ادامه زعفران غلیظ را به همراه ادویه ها نیز اضافه کنید و مواد را خوب میکس کنید. اگر خیلی مواد شل بود می توانید کمی پودر سوخاری به مواد بزنید. از مواد بردارید و به سیخ های جوبی یا فلزی بزنید و به آن شکل دهید و برای 15 دقیقه در فریزر قرار دهید و اگر دوست ندارید مواد را به سیخ بزنید باید تابه را کمی چرب کنید و کف تابه مواد را بچنید.

مرحله چهارم: سرخ کردن کباب تابه ای مرغ

در ادامه سیخ ها را از فریزر خارج کنید و داخل تابه روغن ریخته و بعد از گرم شدن مواد را سرخ کنید تا طلایی شود و در انتها می توانید کمی گوجه فرنگی حلقه شده نیز به همراه مواد سرخ کنید و با پلو دلخواه سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کباب مرغ تابه ای در خانه خوشمزه و ساده

می توانید از پودر سیر نیز بجای سیر تازه استفاده کنید.

در طول پخت و سرخ کردن می توانید کمی زعفران و کره روی کباب ها بزنید تا خوشرنگ شوند.

می توانید برای یکدست شدن از کباب زن استفاده کنید.

Rate this post

دسته بندی شده در: