طرز تهیه کباب تابه ای مرغ نرم و آبدار و ساده با سیخ چوبی با طعم زعفران

0
طرز تهیه کباب تابه ای مرغ

کباب تابه ای مرغ یکی از انواع کباب های خانگی خوشمزه می باشد که می توانید به راحتی این غذای خوشمزه را در کنار یک پلوی زعفران و سالاد تهیه کنید. شما می توانید برای پخت کباب تابه ای مرغ از سیخ های چوبی و فلزی استفاده کنید و یا می توانید مانند کباب تابه ای داخل تابه پهن کنید و خط بی اندازید و بعد از سرخ کردن برگردانید. بهتر است برای تهیه کباب تابه ای مرغ از مخلوط ران و سینه مرغ استفاده کنید تا کباب نرم و آبداری داشته باشید. امروز در آشمزی طرز تهیه کباب تابه ای مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کباب تابه ای مرغ نرم و آبدار

ران۱ عدد
سینه۱ عدد
پیاز ۱ عدد
سیر۳ حبه
زعفران غلیظبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، پولبیبر، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب تابه ای مرغ خانگی خوشمزه و ساده

مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا سینه و ران مرغ را باید بدون استخوان کنید. گوشت مرغ را کاملا از استخوان چسبیده به مرغ جدا کنید. پیاز و سیر را پوست بگیرید. زعفران را بسابید و با کمی یخ بگذارید تا دم بکشد و غلیظ شود.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

داخل یک غذاساز یا ۱۲۳ یا به کمک چرخ گوشت پیاز و سیر و مرغ را باید میکس کنید و اگر هیچ کدام را در دسترس ندارید می توانید به صورت خیلی ریز مرغ را ساطوری کنید و پیاز و سیر را رنده کنید.

مرحله سوم: سیخ زدن کباب مرغ

در ادامه زعفران غلیظ را به همراه ادویه ها نیز اضافه کنید و مواد را خوب میکس کنید. اگر خیلی مواد شل بود می توانید کمی پودر سوخاری به مواد بزنید. از مواد بردارید و به سیخ های جوبی یا فلزی بزنید و به آن شکل دهید و برای ۱۵ دقیقه در فریزر قرار دهید و اگر دوست ندارید مواد را به سیخ بزنید باید تابه را کمی چرب کنید و کف تابه مواد را بچنید.

مرحله چهارم: سرخ کردن کباب تابه ای مرغ

در ادامه سیخ ها را از فریزر خارج کنید و داخل تابه روغن ریخته و بعد از گرم شدن مواد را سرخ کنید تا طلایی شود و در انتها می توانید کمی گوجه فرنگی حلقه شده نیز به همراه مواد سرخ کنید و با پلو دلخواه سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کباب مرغ تابه ای در خانه خوشمزه و ساده

می توانید از پودر سیر نیز بجای سیر تازه استفاده کنید.

در طول پخت و سرخ کردن می توانید کمی زعفران و کره روی کباب ها بزنید تا خوشرنگ شوند.

می توانید برای یکدست شدن از کباب زن استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید