همیشه صحبت از برگزاری یک مهمانی یا دورهمی که میشود به فکر این میفتیم که چه آماده کنیم تا یک میز پذیرایی متفاوت داشته باشیم … آشمزی برای شما عزیزان پیشنهاد دارد که از گراتن سیب زمینی با سس بشامل برای پذیرائی از مهمان هایتان استفاده کنید. گراتن سیب زمینی یا پای سیب زمینی می تواند یک پیشنهاد عالی برای یک دورهمی یا یک شام متفاوت باشد؛ به این دلیل که گراتن از ساده ترین مواد اولیه آماده میشود. در آشمزی همراه ما باشید برای طرز تهیه گراتن سیب زمینی با سس بشامل به روش فرانسوی.

مواد لازم برای تهیه گراتن سیب زمینی

سیب زمینی۳ عدد
پنیر پیتزا۳۰۰ گرم
کره۵۰ گرم
آرد سفید۱ لیوان
نمک فلفل هندی آویشنبه میزان لازم
شیر۱ فنجان
خامه۱ پاکت

طرز تهیه گراتن سیب زمینی با سس بشامل

مرحله اول: سیب زمینی

سیب زمینی ها را بشویید و در قابلمه بگذارید و روی آن ها آب بریزید و بر روی شعله گاز قرار دهید و زمان دهید تا سیب زمینی ها نیم پز شود و زیاد نرم نشود.

مرحله دوم: سس بشامل

آرد را الک کرده و در تابه بریزید و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و سپس کره را به آرد اضافه کنید و تفت دهید و شیر را اضافه کنید و هم بزنید. تابه را از روی حرارت برداشته و خامه را اضافه کنید و ادویه را اضافه کرده و همه را با هم مخلوط کنید.

مرحله سوم: گراتن سیب زمینی

در قالب مورد نظر سیب زمینی های حلقه شده و نیمه آماده را قرار دهید و سپس از سس بشامل بریزید و بعد پنیر و مرحله را تکرار کنید تا ظرف پر شود. دقت کنید که مرحله آخر پنیر پیتزا قرار بگیرد.

مرحله چهارم: پخت گراتن سیب زمینی

فر را روشن کنید و زمان دهید با حرارت ۱۵۰-۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ دقیقه گرم شود و سپس گراتن را در فر بگذارید تا به مدت ۲۰-۲۵ دقیقه آماده سرو شود. سپس به همراه سس تند و یا کچاپ نوش جان فرمایید.

نکات طلایی در تهیه گراتن سیب زمینی

  1. سیب زمینی را زیاد آب پز نکنید تا در هنگام برش زدن له نشود.
  2. گراتن در دستور اصلی به این روش تهیه می شود.
  3. در تهیه گراتن با توجه به سلیقه خود می توانید از گوشت و یا مرغ استفاده کنید که در این صورت شاورما نیز گفته میشود.
  4. برای تزئین می توانید از برگ پونه و جعفری نیز استفاده کنید.
  5. گراتن را می توانید در ظرف های کوچک آماده کنید و به صورت تک نفره سرو کنید.
3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: