شیرینی زنجبیلی یکی از شیرینی های قدیمی و سنتی شهر ماکو می باشد که شیرینی بسیار مقوی و خوشمزه است. این شیرینی خشک بسیار مناسب فصل بهار و پذیرایی نوروزی می باشد. این شیرینی را در ظرف درب دار و جای خنک حدودا تا 2 ماه می توانید نگهداری کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه شیرینی زنجبیلی خانگی نرم و خوشمزه در فر را به شما آموزش دهیم.

مواد اولیه مورد نیاز برای شیرینی زنجبیلی:

روغن جامد300 گرم
پودر قند300 گرم
بیکینگ پودر2 قاشق مربا خوری سر صاف
زرده تخم مرغ2 عدد
آرد سفید600 گرم
پودر زنجبیل2 قاشق مربا خوری
نمک1/8 قاشق چای خوری

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی خانگی نرم با فر:

مرحله اول آماده سازی خمیر شیرینی:

ابتدا داخل کاسه مناسبی پودر قند و روغن را خوب مخلوط می کنیم تا بافتی یکدست حاصل شود حالا زرده تخم مرغ را دانه به دانه افزوده و خوب مخلوط می کنیم تا خمیری یکدست فراهم آید.

مرحله دوم افزودن آرد:

آرد، نمک، بیکینگ پودر و پودر زنجبیل را روی مواد الک کرده و آرام آرام شروع می کنیم به ورز دادن تا خمیر یکدستی که چسبندگی ندارد فراهم آید.

مرحله سوم آماده سازی شیرینی ها:

سینی پخت شیرینی را چرب کنید و بعد تکه های 20 گرمی از خمیر برداشته بین دو دست گلوله کنید در پودر پسته بزنید و در سینی بچینید یا اینکه خمیر را به وسیله وردنه روی میز کار پهن کرده و کاتر دلخواه بزنید و با پودر پسته تزئین کنید.

مرحله چهارم پخت شیرینی زنجبیلی:

سینی حاوی شیرینی ها را در فر گرم شده با دمای 175 درجه سانتی گراد بگذارید و به مدت 20 تا 30 دقیقه بپزید و بعد اجازه دهید تا شیرینی ها کاملا خنک شوند و داخل ظرف درب دار نگهداری کنید.

نکات و فوت و فن تهیه شیرینی زنجبیلی:

  1. باید آرد شیرینی پزی را 3 مرتبه الک کنید.
  2. مقدار پودر زنجبیل کاملا به ذائقه شما بستگی دارد.
  3. می توانید مارگارین را جایگزین روغن کنید.
  4. می توانید خمیر شیرینی را با رنگ خوراکی رنگ کرده و شیرینی رنگی داشته باشید.
4.1/5 - (21 امتیاز)

دسته بندی شده در: