مرغ یکی از مواد پروتئینی است که بسیار لذیذ خوشمزه است و طرفداران بسیاری دارد و اگر به خوبی طبخ شود می تواند مکمل خیلی از غذاهای ایرانی باشد از جمله باقالی پلو، شیربن پلو، رشته پلو و … روش های پخت بسیار متنوعی برای پخت مرغ وجود دارد که امکان دارد نیاز به زمان زیادی برای زحم گیری داشته باشد. امروز قصد داریم تا روش پخت جدیدی به شما آموزش دهیم تا یک مرغ خوشمزه را برای تکمیل انواع غذاها فقط در 30 دقیقه تهیه کنید پس با آشمزی همراه باشید با طرز تهیه مرغ فوری زعفرانی خوشمزه و مجلسی بدون رب.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه مرغ فوری:

سینه و یا ران مرغ2 تکه
پیاز1 عدد
سیر1 حبه
زعفران2 قاشق غذا خوری (غلیظ دم شده)
نمک، فلفلبه میزان لازم
کره100 گرم

طرز تهیه مرغ فوری زعفرانی بدون رب:

مرحله اول آماده سازی مرغ:

ابتدا مرغ را به تکه های کوچک تقسیم کرده و داخل کاسه ای گذاشته و کمی آب جوش روی مرغ ها می ریزیم زمانی که سطح مرغ سفید رنگ شد مرغ را آبکشی می کنیم.

مرحله دوم پخت مرغ:

پیاز را به شکل خلالی برش می دهیم. تابه ای را روی حرارت گذاشته و کره را داخل آن می ریزیم و اجازه می دهیم تا کاملا ذوب شود حالا پیاز را افزوده و کاملا تفت می دهیم تا نرم شده و آرام آرام حالت کاراملی به خود بگیرد.

مرحله سوم افزودن مرغ:

حالا تکه های مرغ را روی پیازها گذاشته، حبه سیر و نمک و فلفل هم می افزاییم. مرغ را کمی تفت داده و بعد زعفران را به مرغ افزوده و درب تابه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا مرغ کاملا پخته شود.

مرحله چهارم پخت و سرو مرغ:

نهایتا تا 45 دقیقه مرغ پخته می شود و در این زمان هر 10 دقیقه درب تابه را برداشته و تکه های مرغ را زیر و رو کنید. حالا مرغ زعفرانی فوری را نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه مرغ فوری زعفرانی:

  1. اگر طعم مرغ را ترش دوست دارید 1 قاشق غذا خوری رب انار در اواسط پخت به مرغ بیفزایید.
  2. فیله و یا سینه مرغ را به شکل حلزونی درآورید و به این شکل در کمترین زمان طبخ کنید.
  3. این روش پخت مرغ بسیار لذیذ می شود می توانید این مرغ را در کنار پوره سیب زمینی و سبزیجات پخته سرو کنید.
4.3/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: