پیراشکی ها دارای خانواده بسیار بزرگی هستند که شامل شیرینی و غذاها می شوند. پیراشکی هایی که نمکین هستند و در وعده غذایی از آنها استفاده می شوند تشکیل شده از لایه ای خمیر و مواد میانی که با مواد مختلف گوشتی، سبزیجاتی، سوسیسی و مواد پیتزا پر می شوند. امروز تصمیم داریم یک نوع پیراشکی سبزیجات با اسفناج و خمیر آماده بدون فر را که بسیار مناسب برای عزیزان گیاه خوار می باشد را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه پیراشکی سبزیجات:

پیاز1 عدد
اسفناج300 گرم
قارچ100 گرم
سیر1 حبه
خمیر پیراشکیبه میزان لازم
نمک، فلفل، زردچوبه، آویشنبه میزان لازم

طرز تهیه پیراشکی سبزیجات با اسفناج بدون فر:

مرحله اول آماده سازی اسفناج:

ابتدا اسفناج ها را پاک کرده و می شوییم حالا اسفناج ها را کمی خرد کرده و به همراه 1 استکان آب داخل قابلمه می ریزیم و اجازه می دهیم تا کاملا بخار پز شوند و رطوبت اضافی تبخیر شود.

مرحله دوم آماده سازی مواد میانی:

حالا پیاز را نگینی می کنیم و در تابه ای مناسب ریخته و به همراه روغن تا جاییکه طلایی شود پیاز را تفت می دهیم حالا قارچ ها را به همراه نمک، فلفل و زردچوبه به پیاز می افزاییم و با حرارت بالا تفت می دهیم تا قارچ آب نیندازد.

مرحله سوم افزودن اسفناج:

حالا اسفناج پخته شده و سیر له شده را به باقی مواد افزوده و به همراه آنها خوب تفت می دهیم و بعد از روی حرارت برمی داریم.

مرحله چهارم پیچیدن پیراشکی ها:

خمیر را روی میز کار گذاشته و یک قاشق از مواد آماده شده را روی پنیر ریخته و خمیر را روی مواد برمی گردانیم تا تبدیل به یک نیم دایره شود حالا شبیه به قطاب دور پیراشکی را چین داده تا کاملا محکم شود و هنگام سرخ کردن بیرون نزند.

مرحله پنجم پخت پیراشکی سبزیجات:

داخل تابه مناسبی را روغن ریخته و گرم که شد پیراشکی ها را داخل روغن خوب سرخ می کنیم و بعد از این که دو سمت پیراشکی پخته شد از داخل روغن خارج کرده و روی دستمال روغن گیر می گذاریم تا روغن اضافی آن گرفته شود.حالا این پیراشکی های خوشمزه و جذاب را در کنار سس کچاب نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه پیراشکی اسفناج:

  1. در صورتیکه خمیر پیراشکی در دسترس نداشتید خمیر نان فانتزی را از نانوایی تهیه کرده به کمک وردنه خمیر را باز کرده و قالب بزنید و با مواد میانی پر کنید.
  2. می توانید برای اینکه پیراشکی ها رژیمی تر باشند پیراشکی ها را داخل سینی فر چیده و در فر گرم شده با 175 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه بپزید.
  3. برای پخت پیراشکی در فر باید از رومال زرده تخم مرغ و زعفران استفاده کنید و کمی کنجد روی آن بپاشید.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: