سیب زمینی سوخاری یکی جذاب ترین سوخاری هاست که به عنوان میان وعده و یا پیش غذا و یا دورچین استفاده می شود. پیشینه ی سیب زمینی سرخ کرده به کشور فرانسه بر می گردد. البته بعضی ها متعقدند برای کشور بلژیک می باشد. اولین دستور طبخ سیب زمینی سرخ کرده به سال 1855 بر می گردد و حالا با پخت سیب زمینی با پودر سوخاری شاهد یکی از خوشمزه ترین ها هستیم. شما می توانید به راحتی پودر سوخاری را در منزل تهیه کنید و یا از بسته های آماده استفاده کنید. امروز در آشمزی ما یکی از بهترین سیب زمینی سوخاری همراه با طرز تهیه پودر سوخاری مخصوص خانگی را به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم برای تهیه سیب زمینی سوخاری

سیب زمینی3 عدد
شیربه مقدار لازم
آرد سفید3 ق غذا خوری
پودر سیر، آویشن، نمک، فلفل، ادویه کاریبه مقدار لازم
پودر سوخاریبه مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه پودر سوخاری خانگی

انواع نان (تست ، باگت ، نان معمولی )به مقدار لازم
فلفل پاپریکابه مقدار لازم
نمکبه مقدار لازم
زردچوبهبه مقدار لازم
پودر گشنیزبه مقدار لازم
پودر آویشنبه مقدار لازم

طرز تهیه پودر سوخاری خانگی

روش اول:
به دو روش می توانید پودر سوخاری درست کنید یا آنها را خرد کرده و در فضای آزاد بگذارید خشک شود بعد آسیاب می کنید. به اندازه دلخواهی که می خواهید پالس بزنید و بعد در تابه بدون روغن تفت می دهید (در واقع می گویند بودادن) و در آخر ادویه جات را اضافه و چند دقیقه دیگه هم می زنید تا بوی ادویه ها به مشامتان برسد.


روش دوم:
یا می توانید آنها را خرد کرده و در فر گریل کنید و بعد آسیاب کرده و مثل مرحله اول ادامه می دهید. اگر نان تست و دستگاه توتستر دارید می توانید نان ها را در دستگاه توستر تست کنید. ( می توان از مقداری پفک و یا کرانچی آسیاب شده برای کنتاکی کردن پودر سوخاری نارنجی استفاده کنید ).


طرز تهیه سیب زمینی سوخاری

مرحله اول ( آماده سازی سیب زمینی )

ابتدا سیب زمینی را پوست کنده و به خلال های درشت خرد می کنیم.

داخل قابلمه آب و نمک را می گذاریم جوش بیاد وقتی جوش آمد سیب زمینی را داخل آبجوش ریخته بمدت 10 دقیقه آنها را نیم پز کنید. سپس آبکش کرده و روی دستمال بگذارید تا آب اضافی آن خارج و خوب خشک و خنک شود.

مرحله دوم ( آماده سازی مواد سوخاری )

داخل کاسه ای آرد را به همراه ادویه ها مخلوط کنید و سپس شیر را کم کم اضافه کنید تا مخلوط مون به غلظت ماست برسد.

مرحله سوم ( آماده سازی سیب زمینی سوخاری )

پودر سوخاری را داخل کاسه ای ریخته و برش سیب زمینی را ابتدا در مخلوظ شیر زده سپس در کاسه پودر سوخاری می زنیم و در ظرفی قرار داده و برای یک ساعت داخل یخچال بگذارید.

مرحله سوم ( سرخ کردن )

داخل شیر جوش روغن ریخته و اجازه می دهیم تا خوب داغ شود سپس سیب زمینی ها را از یخچال خارج کرده و داخل روغن داغ سرخ می کنیم و با سس گوجه سرو می کنیم.

نوش جان

نکات و فوت و فن های سیب زمینی سوخاری

  • برای تهیه سیب زمینی سعی کنید به پودر سوخاری پفک آسیاب شده اضافه کنید تا رنگ سوخاری شما نارنجی شود.
  • می توان سیب زمینی ها را داخل سینی فر چرب شده قرار داد و داخل فر در دمای 180 درجه تا زمانی که سیب زمینی طلایی شوند قرار دهید.
  • سیب زمینی ها را درشت خرد کنید.

4.3/5 - (102 امتیاز)

دسته بندی شده در: