خمیر مخصوص تارت یکی از شیرینی های بین المللی می باشد که در بعضی از کشورها دستور پخت آن کمی متقاوت است. خمیر تارت ریشه در کشور فرانسه دارد و بعضی ها متعقدند تارت ها از مشتقات پای هستند. خمیر تارت با خمیر کیک بسیار متفاوت است. اصلا پف نمی کند و با فیلینگ های مختلف و میوه ها پر می شود. از آسان ترین خمیرها تارت می باشد به شرطی که یک سری نکات رعایت شود. امروز در آشمزی یکی از بهترین خمیر تارت را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه خمیر مخصوص تارت

آرد220 گرم
آب یخ2 ق غذا خوری
کره سرد و مکعبی خرد شده120 گرم
نمک1 ق چای خوری
شکر2 ق غذا خوری
تخم مرغ1 عدد

طرز تهیه خمیر مخصوص تارت

مرحله اول ( آماده سازی خمیر )

ابتدا کره و آرد و نمک و شکر را داخل غذاساز ریخته خوب مخلوط کنید تا به شکل خرده نان در بیاد ( می توان با دست نیز اینکار را انجام داد و مخلوط کرد )

مرحله دوم ( اضافه کردن تخم مرغ )

در این مرحله تخم مرغ و آب یخ را اضافه می کنیم و غذاساز را روشن کرده و چند دقیقه خوب می زنیم تا به شکل خمیر دربیاد سپس آن را در ظرف در بسته گذاشته و برای 1 ساعت داخل کیسه فریرز قرار می دهیم تا استراحت کند.

مرحله سوم ( پخت تارت )

خمیر را با وردنه باز می کنیم و به قطر نیم سانت داخل قالب مخصوص تارت پهن می کنیم و با دست به دیواره ها فشار می دهیم تا شکل بگیرد. لبه های اضافی آن را با چاقو بگیرید و خمیر را برای 1 ساعت داخل فریزر قرار می دهیم سپس آن را خارج می کنیم و کف آن را یا با چنگال سوراخ کرده و یا کاغذ روغنی روی خمیر انداخته و حبوبات روش بریزید تا پف نکند و در فر از قبل گرم شده در دمای 180 درجه بگذارید تا زمانی که طلایی شود. 40 دقیقه ممکن است زمان ببرد سپس خارج کنید و با فلینیگ مخصوص خود پر کنید. می توان از خامه فرم گرفته به همراه میوه نیز استفاده کرد.

نوش جان

نکات و فوت و فن های خمیر مخصوص تارت

  • تمامی مراحل درست کردن را می توان با دست و بدون غذاساز انجام داد فقط توجه داشته باشید از نوک انگشتان برای ورز دادن خمیر استفاده کنید.
  • خمیر تارت را اصلا نباید ورز داد زیرا به روغن میفته.
  • برای داشتن یک خمیر عالی حتما تمامی مواد کاملا سرد سرد باشد.
  • اگر تارت را برای درست کردن غذا استفاده می کنید شکر را حذف کنید.
  • این مواد برای قالب گرد 27 سانتی مناسب است.
  • بیش از حد ورز دادن خمیر باعث سفت شدن تارت می شود.
  • استفاده از غذاساز یا استند میکسر باعث می شود خمیر گرمای دست را احساس نکند و خمیر عالی به شما بدهد.

4.5/5 - (52 امتیاز)

دسته بندی شده در: