سیب زمینی سرخ کرده یکی از تنقلات بسیار خوشمزه است که می تواند به تنهای یک وعده خوشمزه باشد. شما می توانید سیب زمینی سرخ کرده را به روش فست فودی در خانه تهیه کنید و به همراه سس های مختلف سرو کنید. سیب زمینی سرخ کرده یکی از پر طرفدار ترین خوراکی های دنیا می باشد که در اغلب منو رستوران ها به همراه غذا یا تنهای سرو می شود. تاریخچه دقیق سیب زمینی سرخ کرده هنوز مشخص نیست و در بین نظر های مختلف به طور کلی می توان گفت شاید سرخ کردن سیب زمینی برای فرانسوی ها و بلژیکی ها می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده ترد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سیب زمینی سرخ کرده

سیب زمینی یکدست3 عدد
نشاسته ذرت2 ق غذا خوری
روغن سرخ کردنیبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه سیب سرخ کرده خوشمزه و فست فودی

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

ابتدا باید سیب زمینی های یکدست و یک اندازه استفاده کنید زیرا این طور همه به یک صورت سرخ می شوند و یکی خیلی سرخ و خام باقی نمی ماند. سپس سیب زمینی ها را بشورید و به صورت حلقه ای با قطر 1 سانت برش بزنید و بعد به صورت یکدست خلالی خرد کنید.

مرحله دوم: نیم پز کردن مواد

در ادامه باید داخل یک کاسه کمی یخ بریزید و بگذارید کنار. داخل قابلمه آب ریخته و 2 ق غذا خوری نمک اضافه کنید و زمانی که جوش آمد باید سیب زمینی ها را برای 3 دقیقه بگذارید تا بجوشد و بعد سریع و برای 5 دقیقه داخل آب یخ قرار دهید آبکش کنید و داخل آبکش قرار دهید.

مرحله سوم: سرخ کردن سیب زمینی سرخ کردن رستورانی

سیب زمینی را خشک کنید و به همراه 2 ق غذا خوری نشاسته ذرت مخلوط کنید و داخل یک نایلون بریزید و خوب تکان دهید و بعد در فریزر قرار دهید تا یخ بزند و بعد بهتر یک بار الک کنید تا نشاسته اضافی الک شود و بعد داخل روغن داغ سرخ کنید و آبکش کنید و به دلخواه کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و با ادویه دلخواه میل کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سرخ کردن سیب زمینی به روش فست فودی

  1. حتما باید سیب زمینی را خشک کنید، برای این کار سیب زمینی را داخل یک پارچه قرار دهید تا آب اضافه نداشته باشد.
  2. از روغن سرخ کردنی استفاده کنید تا ترد شود.
  3. می توانید بعد از سرخ شدن از ادویه های مختلف استفاده کنید.
2.7/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: