طرز تهیه کیک یزدی در توستر برقی با پف عالی و پیمانه گام به گام

0
طرز تهیه کیک یزدی در توستر

کیک یزدی یکی از کیک های بسیار خوشمزه ایرانی می باشد که شما می توانید خیلی راحت داخل توستر یا سولاردم این کیک یزدی خوشمزه را تهیه کنید و برای مهمانی و پذیرایی سرو کنید. کیک یزدی عطر بی نظیری دارد و شما می توانید با پف زیاد این کیک یزدی را داخل توستر تهیه کنید. همه مواد به پیمانه گفته شده است که بتوانید به راحتی اندازه گیری کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک یزدی در توستر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک یزدی در توستر با پف عالی

آرد۱٫۵ پیمانه
روغن مایع۱/۲ پیمانه
تخم مرغ۳ عدد
شکر۱ پیمانه
عسل۱ ق غذا خوری
ماست ۱/۲ پیمانه
پودر هل۱/۲ ق غذا خوری
بیکینگ پودر۲ ق مربا خوری
گلاب۲ ق غذا خوری
کنجدبه مقدار لازم

طرز تهیه کیک یزدی خوشمزه با پف عالی

مرحله اول: هم زدن تخم مرغ

ابتدا باید تخم مرغ با دور تند همزن برقی بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد شکر را را اضافه کنید و برای ۵ دقیقه هم بزنید تا کشدار و حجیم شود. در ادامه باید ماست و پودر هل و جوش شیرین را اضافه کنید و برای چند ثانیه هم بزنید تا مواد مخلوط شوند.

مرحله دوم: تهیه مواد مایه کیک یزدی

در ادامه باید گلاب و عسل را اضافه کنید و هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک به آرامی هم بزنید، در انتها چند ثانیه مواد را با دور کند همزن بزنید و روغن مایع را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کیک یزدی در توستر

در ادامه باید کپسول های مخصوص کیک یزدی را داخل قالب مافین ۶ تایی که اندازه توستر باشد را قرار دهید و از مایه کیک داخل مواد بریزید و تا نیمه کپسول ها را پر کنید و بعد در توست راز قبل گرم شده با بالاترین درجه قرار دهید و برای این که روی کیک یزدی ترک بخورد باید با چاقو چرب شده روی کیک بزدی یک بعلاوه ایجاد کنید و ۵ دقیقه با شعله بالای توستر بگذارید پخته شود و بعد ۲۰ دقیقه با شعله کم روی دمای ۱۸۰ بگذارید تا کیک یزدی پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک یزدی خوشمزه و پف دار

  1. می توانید بجای ۱ پیمانه شکر از ۲/۳ پیمانه شکر استفاده کنید.
  2. می توانید از قالب های تک نفره مخصوص کیک یزدی استفاده کنید.
  3. به دلخواه می توانید کنجد بپاشید و یا در انتها پودر پسته بریزید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید